10 - 12 a 13 - 17 hodin

úterý až pátek 12 - 17 hodin

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „VZPOMÍNKY NA TEPLICKO“

VZPOMÍNKY NA TEPLICKO

14. 7. - 10. 9. / I. a II. výstavní místnost

VZPOMÍNKY NA TEPLICKO

Výstava je společným projektem Regionálního muzea v Teplicích, Sudetoněmeckého muzea a Spolku přátel Teplic-Šanova se sídlem v Mnichově.

Před sedmdesáti lety musela většina německých obyvatel československého pohraničí opustit své domovy a začít nový život v Německu či Rakousku. Mezi nemnoho věcí, které si na cestu mohli vzít s sebou, patřily kromě nezbytných předmětů denní potřeby i různé drobnosti, které jim měly v nové vlasti jejich původní domov připomínat. Tito němí nositelé vzpomínek na Teplicko dnes vydávají svědectví jak o dávném životě v našem regionu, tak o nesnadných nových začátcích a snaze uchovat alespoň zprostředkovaný vztah k původnímu domovu.
Vernisáž výstavy se uskutečnila 13. 7. v 17 hodin.