Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „MUZEUM KRUPKA OTEVŘENO JEN DO KONCE LEDNA 2018“

MUZEUM KRUPKA OTEVŘENO JEN DO KONCE LEDNA 2018

Upozorňujeme návštěvníky, že vhledem k plánované rekonstrukci budovy muzea a realizaci nového moderního hornického muzea v Krupce bude Muzeum Krupka od února 2018 uzavřeno pro veřejnost. Znovuotevření muzea je plánováno nejdříve v roce 2020.
Rekonstrukce bude trvat tři roky a předběžné náklady se odhadují na 70 miliónů korun. Do konce roku 2020 zde vznikne nová moderní expozice Hornického muzea Krupka, jehož součástí bude i stávající expozice Krupka a cín. Expozice Příroda severozápadních Čech bude v budoucnosti instalována na teplickém zámku. Změna expozic souvisí se snahou o jmenování Krupky v rámci společné sasko-české nominace Hornická kulturní krajina Krušnohoří/Erzgebirge na seznam kulturních památek UNESCO.

Článek v Teplickém deníku