Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10 - 12 a 13 - 17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

Vstupné

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Program na září a říjen“

Pro návštěvníky

Program na září a říjen

VÝSTAVY

do 17. 9. / III. výstavní místnost
ANTONÍN LÁBR - výběr z díla (1917- 2015)
Sté výročí narození A. Lábra připomene malá výstava výběrem z Lábrovy volné tvorby v doprovodu fotodokumentace realizací návrhů kovaných architektonických detailů, z nichž některé jsou dodnes součástí prostor teplického muzea.

do 1. 10. / Jízdárna
CESTOU NECESTOU - Jiří Reissig FOTOGRAFIE
Autorská výstava k 70. výročí narození známého teplického fotografa Jiřího Reissiga. Výstava vzniká za podpory Statutárního města Teplice.

22. 9. – 26. 11. / I. a II. výstavní místnost
BIBLIOFILIE – knihy láskou tvořené
Výstava představuje muzejní sbírku nejdokonaleji zpracovaných českých knih za posledních čtyřicet let. Jedná se o knihy s láskou a péčí tvořené a to jak po stránce literární, tak i s ohledem na jejich výtvarné a knižní zpracování. Lze zde nalézt nejrůznější tituly básníků, spisovatelů a výtvarníků, jejichž díla jsou i po letech hluboce zapsána v srdcích čtenářů a milovníků krásných knih.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 21. 9. 2017 v 17 hodin.

25. 9. – 29. 10. / III. výstavní místnost
Výstava obrazů Kreativního centra a ARTIME & Zimmermannová v Ústí nad Labem.

PŘEDNÁŠKY

středa 20. 9. v 17 hodin / Místnost pro návštěvníky
PŘEDNÁŠKA K BAROKNÍ PLASTICE NA TEPLICKU
Přednáška PhDr. Víta Honyse a PhDr. Bohuslavy Chleborádové bude věnována Morovému sloupu, ale také obecně barokní plastice na Teplicku.

DOPROVODNÉ AKCE

pátek 13. 10. v 18 hodin/ Rokokový sál teplického zámku
KONCERT PORTUGALSKÉ SKUPINY CAMOES BAND
Kapela vznikla v roce 2015 při Portugalském institutu v Praze. Skládá se z českých hudebníků a hudebníků z Brazílie, Francie a Španělska žijících v Praze, kteří vytvářejí svěží fúzi popu, jazzu, moderní bossy, kapverdské morny nebo portugalského fada.
Vstupné 80,- Kč

sobota 14. 10. od 10 do 15 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku
MEZINÁRODNÍ DEN ARCHEOLOGIE www.denarcheologie.cz
Vrhneme se do nejstarších časů pra pra pra pravěkých kultur, kdy bylo možné spatřit živého dinosaura. Na den plný zábavy a poučení Vás zve archeologické oddělení. 
Vstup zdarma

EXPONÁT V EXPOZICI

do 20. 9. / expozice lázeňství
ROK BAROKA V TEPLICKÉM MUZEU
Rok 2017 je věnován baroku, s nímž je spojena jedna z nejcennějších památek Teplic - Morový sloup Nejsvětější Trojice na Zámeckém náměstí, dílo nejslavnějšího sochaře českého baroka Matyáše Bernarda Brauna a jeho dílny. Exponáty v expozici představují první velké restaurování Morového sloupu v roce 1895, které bylo vedeno slavným architektem Friedrichem Ohmanem. Malá výstava bude zakončena 20. září přednáškou, která bude věnována Morovému sloupu, ale také obecně barokní plastice na Teplicku.

NOVÉ EXPOZICE

út - ne / 10 - 12 a 13 - 17 hodin prohlídky s průvodcem vždy v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku
UMĚLÁ JESKYNĚ A JÍDELNA PRO SLUŽEBNICTVO
TRASA D na teplickém zámku byla rozšířena o prohlídku nově zrestaurované grotty a k ní přilehlého sálu s unikátně dochovanou původní výmalbou. Prohlídka nově zrestaurovaných prostor zámku je součástí prohlídkového okruhu, který zahrnuje návštěvu expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích a románské krypty. Vstupenky na prohlídku TRASY D lze zakoupit v hlavním vchodě do teplického zámku i ve vstupu do románské expozice, tj. z druhé strany zámku od malého zámeckého rybníka. Nově je otevřen též průchod přes Ptačí schody.

EXPONÁT MĚSÍCE

září / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Knížky pro děti ze sbírky bibliofilií

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty

TM design Grafika Redakční systém Clips Redakční systém Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek