Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10 - 12 a 13 - 17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

Vstupné

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Program na říjen“

Pro návštěvníky

Program na říjen

VÝSTAVY

do 26. 11. / I. a II. výstavní místnost
BIBLIOFILIE – knihy láskou tvořené
Výstava představuje muzejní sbírku nejdokonaleji zpracovaných českých knih za posledních čtyřicet let. Jedná se o knihy s láskou a péčí tvořené a to jak po stránce literární, tak i s ohledem na jejich výtvarné a knižní zpracování. Lze zde nalézt nejrůznější tituly básníků, spisovatelů a výtvarníků, jejichž díla jsou i po letech hluboce zapsána v srdcích čtenářů a milovníků krásných knih.
Komentované prohlídky s autorkou výstavy PhDr. Janou Perutz Michlovou se uskuteční v úterý 24. 10. a 7. 11. vždy v 17 hodin.

do 29. 10. / III. výstavní místnost
ARTIME, OLEJOMALBY REGIONÁLNÍCH VÝTVARNÍKŮ
Výstava obrazů Kreativního centra a ARTIME & Zimmermannová v Ústí nad Labem.

DOPROVODNÉ AKCE

pátek 13. 10. v 18 hodin/ Rokokový sál teplického zámku
KONCERT PORTUGALSKÉ SKUPINY CAMOES BAND
Kapela vznikla v roce 2015 při Portugalském institutu v Praze. Skládá se z českých hudebníků a hudebníků z Brazílie, Francie a Španělska žijících v Praze, kteří vytvářejí svěží fúzi popu, jazzu, moderní bossy, kapverdské morny nebo portugalského fada. Akci pořádá Kulturní centrum románských jazyků Viktorie Santy Cruz v rámci Festivalu románských kultur 2017.
Vstupné 80,- Kč

sobota 14. 10. od 10 do 15 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku
MEZINÁRODNÍ DEN ARCHEOLOGIE 
Chcete se podívat do minulosti a baví Vás archeologie? Pak přijďte na teplický zámek na již třetí akci věnovanou mezinárodnímu dni archeologie. V sobotu 14. října na Vás a Vaše děti čeká od 10 do 15 hodin na vnitřním nádvoří teplického zámku a v románské expozici zábavný program v režii pracovníků archeologického oddělení teplického muzea.
Vstup zdarma

EXPONÁT V EXPOZICI

do 20. 9. / expozice lázeňství
ROK BAROKA V TEPLICKÉM MUZEU
Rok 2017 je věnován baroku, s nímž je spojena jedna z nejcennějších památek Teplic - Morový sloup Nejsvětější Trojice na Zámeckém náměstí, dílo nejslavnějšího sochaře českého baroka Matyáše Bernarda Brauna a jeho dílny. Exponáty v expozici představují první velké restaurování Morového sloupu v roce 1895, které bylo vedeno slavným architektem Friedrichem Ohmanem. Malá výstava bude zakončena 20. září přednáškou, která bude věnována Morovému sloupu, ale také obecně barokní plastice na Teplicku.

NOVÉ EXPOZICE

út - ne / 10 - 12 a 13 - 17 hodin prohlídky s průvodcem vždy v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku
UMĚLÁ JESKYNĚ A JÍDELNA PRO SLUŽEBNICTVO
TRASA D na teplickém zámku byla rozšířena o prohlídku nově zrestaurované grotty a k ní přilehlého sálu s unikátně dochovanou původní výmalbou. Prohlídka nově zrestaurovaných prostor zámku je součástí prohlídkového okruhu, který zahrnuje návštěvu expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích a románské krypty. Vstupenky na prohlídku TRASY D lze zakoupit v hlavním vchodě do teplického zámku i ve vstupu do románské expozice, tj. z druhé strany zámku od malého zámeckého rybníka. Nově je otevřen též průchod přes Ptačí schody.

EXPONÁT MĚSÍCE

září / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Knížky pro děti ze sbírky bibliofilií

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty

TM design Grafika Redakční systém Clips Redakční systém Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek