Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10 - 12 a 13 - 17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

Vstupné

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Pro návštěvníky

Program na srpen

VÝSTAVY

do 10. 9. / I. a II. výstavní místnost
VZPOMÍNKY NA TEPLICKO
Výstava je společným projektem Regionálního muzea v Teplicích, Sudetoněmeckého muzea a Spolku přátel Teplic-Šanova se sídlem v Mnichově.

do 17. 9. / III. výstavní místnost
ANTONÍN LÁBR - výběr z díla (1917- 2015)
Sté výročí narození A. Lábra připomene malá výstava výběrem z Lábrovy volné tvorby v doprovodu fotodokumentace realizací návrhů kovaných architektonických detailů, z nichž některé jsou dodnes součástí prostor teplického muzea.

EXPONÁT V EXPOZICI

do 20. 10. / expozice lázeňství
ROK BAROKA V TEPLICKÉM MUZEU
Rok 2017 je věnován baroku, s nímž je spojena jedna z nejcennějších památek Teplic - Morový sloup Nejsvětější Trojice na Zámeckém náměstí, dílo nejslavnějšího sochaře českého baroka Matyáše Bernarda Brauna a jeho dílny. Exponáty v expozici představují první velké restaurování Morového sloupu v roce 1895, které bylo vedeno slavným architektem Friedrichem Ohmanem. Malá výstava bude zakončena 20. září přednáškou, která bude věnována Morovému sloupu, ale také obecně barokní plastice na Teplicku.

NOVÉ EXPOZICE

út - ne / 10 - 12 a 13 - 17 hodin prohlídky s průvodcem vždy v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin / vnitřní nádvoří teplického zámku
UMĚLÁ JESKYNĚ A JÍDELNA PRO SLUŽEBNICTVO
TRASA D na teplickém zámku byla rozšířena o prohlídku nově zrestaurované grotty a k ní přilehlého sálu s unikátně dochovanou původní výmalbou. Prohlídka nově zrestaurovaných prostor zámku je součástí prohlídkového okruhu, který zahrnuje návštěvu expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích a románské krypty. Vstupenky na prohlídku TRASY D lze zakoupit v hlavním vchodě do teplického zámku i ve vstupu do románské expozice, tj. z druhé strany zámku od malého zámeckého rybníka. Nově je otevřen též průchod přes Ptačí schody.

DOPROVODNÉ AKCE

LETNÍ KINO NA TEPLICKÉM ZÁMKU
pátek 4. 8. a 11. 8., sobota 12. 8., pátek 18. 8., sobota 19. 8., pátek 25. 8., sobota 26. 8., pátek 1. 9. a sobota 2. 9. / vnitřní nádvoří / vstupné 80,- Kč
Více informací na http://www.dkteplice.cz/LetníÍ_kino_na_zámku.html

neděle 27. 8. v 11:30 / vnitřní nádvoří teplického zámku
TEPLICKÝ PŮLMARATON

Letní městský kros / běh se psem startuje na vnitřním nádvoří teplického zámku ze strany od malého zámeckého rybníka na trasách kolem Zámecké zahrady v Teplicích v délce 21 km / 9 km ve 12:00 a speciálka sprint na 3 km se startem v 11:30. Více informací na http://www.teplickypulmaraton.cz/

EXPONÁT MĚSÍCE

srpen / foyer teplického zámku / vstup zdarma
PAMĚTNÍ MINCE K SEDMIČKOVÝM VÝROČÍM

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty

TM design Grafika Redakční systém Clips Redakční systém Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek