Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2010 Akce 2010 → „TAJEMNÁ SCHLARAFFIA TEPLITIA “

Akce 2010

TAJEMNÁ SCHLARAFFIA TEPLITIA

 Ve čtvrtek 25. 11. 2010 se v 17 hodin uskuteční přednáška v zámeckém klubu teplického zámku na téma SCHLARAFFIA.

Přednáška Mgr. Martina KRSKA, historika Muzea města Ústí nad Labem, o recesistickém světě Schlaraffie – společnosti, jejímiž ideály jsou přátelství, humor a umění, pořádaná u příležitosti 130. výročí založení teplické říše TEPLITIA. Říše Teplitia byla druhou nejstarší říší Schlaraffie v Čechách, založená r. 1880 jako 14. v pořadí. Shlaraffia zavedla různé ceremoniály a rituály parodující středověk a tajné hermetické společnosti. Také si vytvořila vlastní jazykový slang, parodující středověkou němčinu a při různých příležitostech vydávala dekorace – řády, medaile, pamětní odznaky. Řada se jich zachovala ve sbírkách teplického muzea a budou mimořádně prezentovány v rámci přednášky. U příležitosti výročí Teplitie bude vydána drobná dekorace, tzv. AHNEN.

 

Regionální muzeum v Teplicích děkuje za sponzorský dar ve formě ochutnávky piva Teplická jedenáctka rodinnému pivovaru BERNARD.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek