Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2010 Akce 2010 → „TAJEMNÁ SCHLARAFFIA TEPLITIA “

Akce 2010

TAJEMNÁ SCHLARAFFIA TEPLITIA

 Ve čtvrtek 25. 11. 2010 se v 17 hodin uskuteční přednáška v zámeckém klubu teplického zámku na téma SCHLARAFFIA.

Přednáška Mgr. Martina KRSKA, historika Muzea města Ústí nad Labem, o recesistickém světě Schlaraffie – společnosti, jejímiž ideály jsou přátelství, humor a umění, pořádaná u příležitosti 130. výročí založení teplické říše TEPLITIA. Říše Teplitia byla druhou nejstarší říší Schlaraffie v Čechách, založená r. 1880 jako 14. v pořadí. Shlaraffia zavedla různé ceremoniály a rituály parodující středověk a tajné hermetické společnosti. Také si vytvořila vlastní jazykový slang, parodující středověkou němčinu a při různých příležitostech vydávala dekorace – řády, medaile, pamětní odznaky. Řada se jich zachovala ve sbírkách teplického muzea a budou mimořádně prezentovány v rámci přednášky. U příležitosti výročí Teplitie bude vydána drobná dekorace, tzv. AHNEN.

 

Regionální muzeum v Teplicích děkuje za sponzorský dar ve formě ochutnávky piva Teplická jedenáctka rodinnému pivovaru BERNARD.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek