Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2010 Akce 2010 → „Porcelánová cesta Dubí - Duchov - Teplice “

Akce 2010

Porcelánová cesta Dubí - Duchov - Teplice

 Zveme všechny ctitele, milovníky a zájemce o historii a výrobu porcelánu na
„Malou porcelánovou cestu" městy Dubím, Duchcovem a Teplicemi.

A co uvidíte?  

v Dubí:

V Českém porcelánu a. s. výroba a malování tradičního cibuláku a hrnků. Prohlídka vzorkovny se sortimentem vánoční nabídky 2010. Možnost poobědvat v rozsáhlé jídelně po předběžné objednávce u pí Štěpánkové na č. tel. 417518111, e-mail d.stepankova@cesky.porcelan.cz, nejpozději do 15. 11. 2010. Možnost nákupu dárků ve dvou prodejnách přímo v závodě a dvou prodejnách v Teplicích. Parkování zajištěno. Exkurze od 7:00 do 14:00 hodin, dětem vstup povolen od 5 let.                 

 

V ateliéru Design keramiky Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně Tovární 50, Dubí 2
můžete shlédnout kromě běžného provozu i výstavku studentských prací. V přilehlé Výstavní síni designu FUD Vás zveme na derniéru výstavy grafik a skla Prof. Vladimíra Kopeckého, ve 13:00 hodin proběhne premiéra a křest filmu ,,Ateliér Design keramiky“ za účasti autorů filmu Vladislava Veselého, Ing. Janky Veselé, Tomáše Tona, Jana Burdy, DiS. Ateliér bude přístupný od 9:00 do 14:00 V přízemí této budovy pak je možné shlédnout i výrobu dekoru pro porcelán. Exkurze od 7:00 do 16:00 hodin. Možnost parkování ve dvoraně zajištěna.              

 

Prohlídka interiéru kostela Panny Marie, který nechal postavit hrabě Carlos Clary- Aldringen podle vzoru benátského pozdně gotického kostela La Madona dell´Orto. Otevřen bude od 10:00 hodin s tím, že od 15:30 hodin bude možno vyslechnout koncert vokálních souborů Consilium a For Vox.  

 

v  Duchcově:

V závodě Českého porcelánu a. s. Royal Dux shlédnete výrobu tradičního figurálního porcelánu s porcelánovými krajkami, váz a jiných ozdobných předmětů včetně rozsáhlé vzorkovny. Možnost nákupu dárků v podnikové prodejně v Teplické ulici v Duchcově. Parkování zajištěno. Exkurze od 7:00 do 14:00 hodin.  

 

v Teplicích:

V Regionálním muzeu je pro všechny připravena připomínka 300 let od zahájení výroby porcelánu v Míšni, první porcelánce v Evropě. Prezentována je výstava s názvem „Pod značkou zkřížených mečů“. Otevřeno je od 10:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 17:00 hodin.               

 

Pořadí návštěv v naší nabídce není podmínkou. Zúčastněte se této „Malé porcelánové cesty“! Všichni budete vítáni!      

 

Srdečně Vás zvou:

vedení Českého porcelánu a. s.

vedení Města Dubí

vedení ateliéru Design keramiky FUD UJEP

vedení závodu Royal Dux Duchcov

a Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek