Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Sobota a neděle 15. a 16. 12. prodloužená otevírací doba do 18 hodin!

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2011 Akce 2011 → „Rozšíření stálé expozice o interaktivní prvky“

Akce 2011

Rozšíření stálé expozice o interaktivní prvky

Na konci minulého roku vznikl v Regionálním muzeu v Teplicích ve spolupráci se saským Zemským úřadem pro archeologii (Landesamt für Archaelogie) v Drážďanech projekt Rozšíření expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích o česko-německé interaktivní prvky a jejich propagace na obou stranách hranice.

Díky realizaci tohoto projektu byla expozice rozšířena o audioprůvodce, pracovní listy pro předškoláky, základní a střední školy, hru do dotykových obrazovek a videoprezentaci, které jsou jak v českém, tak v německém jazyce. Tyto interaktivní prvky vznikly v rámci projektu podpořeného Fondem malých projektů programu Cíl 3 v Euroregionu Elbe / Labe finančně zajišťovaném Evropským společenstvím - Evropským fondem pro regionální rozvoj.

Návštěvníci si nyní mohou v expozici zapůjčit MP3 přehrávače se sluchátky a zaposlouchat se do poutavého textu o historii teplického kláštera, o životě v něm, ale také o jeho zakladatelce, královně Juditě. Expozice je nově doplněna také o videoprezentaci - smyčku sestavenou z animovaného traileru a krátkých noticek rozdělených do kapitol vyprávějících příběh teplického kláštera. Interaktivní aplikace v dotykových obrazovkách přináší nejen pro malé návštěvníky možnost zahrát si hru o středověku a životě v klášteře.

Expozice je přístupná denně kromě pondělí, v úterý až pátek od 1200 do 1700 hodin a v sobotu a neděli od 1000 do 1700 hodin. Prohlídka trvá zhruba hodinu a stojí 35,- Kč (snížené vstupné 25,- Kč). V prodeji jsou dva upomínkové předměty - plakát a skládačka o expozici v českém a německém jazyce.

''

''

''

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek