Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

MUZEUM JE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENO PRO VEŘEJNOST

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2011 Akce 2011 → „„JULIUS PAYER ZE ŠANOVA FRAJER““

Akce 2011

„JULIUS PAYER ZE ŠANOVA FRAJER“

pátek 2. září 2011 v 18 hod./ Zámecký klub - 1. patro

 

Regionální muzeum v Teplicích ve spolupráci se společností přátel Julia Payera „Julius Payer ze Šanova frajer“ vás zve na setkání u příležitosti 170. výročí narození slavného teplického rodáka, proslulého polárního badatele a nadaného malíře Julia Payera. Na programu je krátké seznámení se životem Julia Payera (RNDr. Norbert Krutský) a příspěvek MgA. Jitky Bažantové k obrazu J. Payera Záliv smrti „Obraz jako inscenace příběhu“. Akce bude mít pokračování v Teplické krčmě v Dlouhé ulici s hudební produkcí Martinů Davida a Herbsta …  

Vstupné dobrovolné.

 

Julius Johannes Ludovicus von Payer (2. září 1841, Šanov - 19. srpna 1915, Bled) byl významný rakouský horolezec, polárník, objevitel, kartograf a malíř. Během svého mládí absolvoval 43 prvovýstupů na alpské štíty, kde se poprvé projevil jeho kartografický talent, který mu později otevřel dveře k účasti na dvou německých a dvou rakouských polárních výpravách. Při poslední z nich, v sedmdesátých ...letech, bylo objeveno do té doby neznámé souostroví, které Payer pojmenoval na počest císaře Zemí Františka Josefa. Své polární zážitky zachytil teplický rodák v rozsáhlém malířském díle. Dobrodružství z ledového severu rovněž popsal v knize, jejíž zredukovaná verze vyšla v češtině pod názvem V ledovém zajetí.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek