Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2013 Akce 2013 → „LITERÁRNÍ PŘEDNÁŠKA“

Akce 2013

LITERÁRNÍ PŘEDNÁŠKA

Přednáška PhDr. Jany Michlové u příležitosti 100. výročí narození básníka Hanuše Bonna, významného teplického rodáka, spojená s recitací jeho básní, se uskuteční ve středu 26. června 2013 v 17 hodin ve Společenské místnosti teplického zámku nad Jazz Clubem, vstup po schodech z parku (bývalé zámecké divadlo). Akce je pořádána ve spolupráci se Židovskou obcí Teplice.
Vstup volný

 

HANUŠ BONN (1913 - 1941)

český básník, literární kritik a překladatel poezie primitivních národů, který používal pseudonym Josef Kohout.

Roku 1932 ukončil studium na gymnasiu v Praze, poté studoval práva, která úspěšně dokončil v roce 1938. Aktivně se účastnil českožidovského hnutí, od roku 1939 byl vedoucím funkcionářem pražské Židovské obce. Přispíval do několika časopisů a novin: Rozhledy, Literární noviny, Lidové noviny, atp. V říjnu 1941 byl zatčen, odvlečen do koncentračního tábora Mauthausen, kde byl pravděpodobně popraven.

Jeho dílo bylo ovlivněno tvorbou J. Ortena a odráží se v něm depresívní atmosféra evropských předválečných událostí a jeho vlastní pocity nejistoty, úzkosti a strachu. Vydaná díla - Tolik krajin, Daleký hlas (překlad písňových textů primitivních národů), Dílo Hanuše Bonna (posmrtně).

www.spisovatele.cz

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek