Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2013 Akce 2013 → „TAJNOSTI Z DEPOZITÁŘŮ MUZEÍ ÚSTECKÉHO KRAJE“

Akce 2013

TAJNOSTI Z DEPOZITÁŘŮ MUZEÍ ÚSTECKÉHO KRAJE

Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun www.zameknovyhrad.cz

Mezi českým pohraničím a sousedním Saskem odedávna probíhaly čilé ekonomické a kulturní vazby. Oba regiony mají bohaté kulturní dědictví, které se snaží prezentovat veřejnosti. Na území Ústeckého kraje působí řada muzeí, v jejichž depozitářích se ukrývají rozsáhlé sbírky. Značnou část sbírkových předmětů nemá návštěvník možnost spatřit v expozicích, natož aby se seznámil s jejich historií, přičemž snad ke každému z předmětů se váže nějaký zajímavý příběh. Ústecký kraj se proto rozhodl zprostředkovat toto historické bohatství a rozmanitost sbírkových fondů nejen obyvatelům vlastního kraje, ale i občanům sousedního Saska. Ve spolupráci s městem Annaberg-Buchholz a za odborné garance Regionálního muzea v Teplicích, příspěvkové organizace, připravil putovní výstavu, která návštěvníkům přibližuje vybrané sbírkové předměty s jejich poutavým příběhem. Výstava vznikla ve spolupráci s 12 muzei nacházejícími se na území Ústeckého kraje a za podpory Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří z programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013, kofinancovaného z Fondu pro regionální rozvoj EU.

Zajímá Vás jak vypadala např. šiška druhohorní borovice nebo co skrývala truhlice lovce orchidejí Dona Benita? Pak navštivte výstavu, která se otevřela dne 13. června 2013 na Zámku Nový Hrad, příspěvkové organizaci, v obci Jimlín u Loun, kde bude umístěna do poloviny měsíce října 2013. Od konce tohoto měsíce do poloviny února 2014 si ji budou moci zájemci prohlédnout také v muzeu Manufaktura snů (Manufaktur der Träume) v saském Annaberku-Buchholzi. Následně bude putovat po muzeích v Ústeckém kraji i mimo něj.

Otevřeno od 14. 6.  do 13. 10. denně kromě pondělí od 10 - 17 hodin

 

    

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek