Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2013 Akce 2013 → „Divadlo na zámku 2013“

Akce 2013

Divadlo na zámku 2013

11. ročník múzické přehlídky se tradičně uskuteční na vnitřním nádvoří teplického zámku, který je sídlem Regionálního muzea v Teplicích, p.o.

Přístup pro diváky je pouze přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady kolem románského křídla zámku s románskou expozicí.

Vstupné je stanoveno na celý odpolední blok (koncert + divadelní představení). Vstupné na dopolední pohádky a odpolední představení je stanoveno samostatně.

Dvoudenní vstupenky možno libovolně kombinovat.

Na odpolední koncerty a večerní divadelní představení je vypsáno rovněž samostatné vstupné 200,- Kč. Divákům se samostatným vstupným na večerní divadlo bude umožněn vstup na vnitřní nádvoří nejdříve půl hodiny před začátkem produkce. Na samostatné vstupenky se nevztahuje cenově výhodný letní předprodej.

1 denní vstupenka (bez dopolední pohádky a ochotnického představení) 250,- Kč

2 denní vstupenka 350,- Kč
3 denní vstupenka 450,- Kč

Cenově výhodný letní předprodej:

Od 1. června do 31. července možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 100,- Kč, tj. za 150,- 250,- a 350,- Kč.

Od 1. srpna do 31. srpna možno koupit jednodenní, dvoudenní i třídenní vstupenku se slevou 50,- Kč, tj. za 200,- 300,- a 400,- Kč.

Všechny typy vstupenek koupíte od 1. června 2013 v předprodeji v pokladně DK Teplice nebo při konání DNZ přímo na místě.

Součástí programu budou prohlídky expozic Regionálního muzea v Teplicích, které se uskuteční v režii pracovníků muzea a za samostatné vstupné a výstava loutek a maňásků v přízemí zámku věnovaná 60. výročí založení Maňáskového divadla Teplice.

pátek 6. 9.

10.00 – 11.00 O PEJSKOVI A KOČIČCE (Agentura KK)
Činoherní pohádka pro děti předškolního a mladšího školního věku. Podle předlohy Josef Čapka napsal Jiří Žák, autory hudby jsou Jiří Mates a Richard Mlynář, výtvarné zpracování Dana Zimová. Účinkují: Kamila Kauerová (Divadlo AHA Praha) nebo Tereza Němcová (Divadlo Na Jezerce) a Kamil Koula. Známé příběhy o pečení dortu, mytí podlahy, žížale, kterou se kalhoty zašít nedají a panence, co tence plakala. To vše mistrně zdramatizované Jiřím Žákem a provázené veselými písničkami. Vst. 40,- Kč

16.00 – 17.00 možnost prohlédnout si výstavu v přízemí zámku. Samostatné vstupné.

17.00 – 18.00 BRAN
Robert Fischmann – zpěv, příčná flétna, whistle, Vojtěch Jindra – akustická kytara, perkuse, zpěv, Tomáš Görtler – akordeon, zpěv, Michal Wroblewski – soprán, saxofon, altsaxofon, klarinet, Petr Tichý – kontrabas, Jan Chalupa – bicí. Bran přináší do střední Evropy to nejlepší z bretonské hudby. Tradiční písně a tance s mystickým nádechem, ovlivněné starými bretaňskými legendami a melancholií zpěvů moře. V bretonštině bran znamená havran, poselství z keltských zpěvů moře.

Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo v rámci odpoledního bloku.

18.00 – 20.00 nabídka jednoho z prohlídkových okruhů zámku. Samostatné vstupné.


20.00 Divadelní společnost HÁTA - Wilton Manhoff: BÁSNÍK A KOČKA

Americká komedie. Mohou se dva, jak mentálně, tak společensky rozdílní lidé stát přáteli? Na newyorském Manhattanu je možné všechno. Po senzačním úspěchu na Brodwayi s Barbarou Streisandovou a Georgem Segalem se tato hra dočkala i filmového zpracování. Hrají: Lukáš Vaculík, Kateřina Hrachovcová. Režie: Antonín Procházka.

Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo v rámci odpoledního bloku.

Po skončeném představení (cca 22.00) možno absolvovat noční prohlídku zámku. Samostatné vstupné.


sobota 7. 9.

10.00 BOBÍKOVA ROAD SHOW (promo show Bohušovické mlékárny)
Vst. 40,- Kč

15.00 – 16.00 DS OPAK (Teplice): ZVÍŘÁTKA A PETROVŠTÍ
Činoherní pohádka o tom, jak zvířátka zvítězila nad zlými loupežníky. Hrají: Michael Kliment (sedlák Pivous), Martin Kavan (loupežník Páčil), Daniel Štych (loupežník Šmejdil), Monika Cardová (kočička), Markéta Kavanová (kohoutek), Světlana Hummelová (kozlík). Režie: Renata Kavanová. Vst. 40,- Kč

16.00 – 17.00 možnost prohlédnout si výstavu v přízemí zámku. Samostatné vstupné.


17.00 – 18.00 PAVEL SEDLÁČEK A CADILLAC
Rock´n´rollová skupina Cadillac vznikla v roce 1981 spojením hudebníků, kteří s tímto žánrem začínali svou hudební kariéru v šedesátých letech. V žánru klasického rock ´n rollu patří tato skupina v čele se svým nestárnoucím leaderem k nejlepším v republice.

Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo v rámci odpoledního bloku.

18.00 – 20.00 Nabídka: jeden z prohlídkových okruhů zámku. Samostatné vstupné.


20.00 David Šír: NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA

Originální, dosud nepublikované a nikým neinscenované scénky z pozůstalosti osobitého komika Felixe Holzmanna. David Šír jako jediný získal od dědiců práva na provozování jeho díla. Hraje: David Šír + kolega
Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo vstupné v rámci odpoledního bloku.
Po skončeném představení (cca 22.00) možno absolvovat noční prohlídku zámku. Samostatné vstupné.

neděle 8. 9.

10.00 - 11.00 MAŇÁSKOVÉ DIVADLO TEPLICE slaví 60
Jan Liška: ZOO ANEB POJĎTE S NÁMI ZA ZVÍŘÁTKY
Veselá procházka miniaturní zoologickou zahrádkou provázená snadno zapamatovatelnými písničkami. Režie: Jan Liška. Hrají: Jan Liška, Helena Lišková, Marie Valentová, Nina Popelová, Viktor Keller, klavírní doprovod Mirka Talichová. Vst. 40,- Kč

Součástí přestavení je prohlídka výstavy 60 LET MAŇÁSKOVÉHO DIVADLA V TEPLICÍCH v přízemí teplického zámku, která přibližuje historii nejstaršího amatérského souboru ve městě. Návštěvníci se mohou těšit především na originály loutek a maňásků, ale i na další materiály, s jejichž pomocí amatérští herci rozdávají radost již několikáté generaci malých diváků. Na výstavě bude díky zápůjčkám prezentováno i zařazení maňáskového divadla do historického a zeměpisného kontextu

15.00 – 16.00 Divadlo Orry, o.s. - Václav Roman: LEGENDA O PRAVŘÍDLE
Divadelní zpracování pověsti o objevení nejstaršího teplického pramene Pravřídla. Tato pověst z r. 762 položila základ lázeňské tradici v Teplicích. Hrají: Martin Karpíšek, Jan Babor, Zuzana Kasová, Kateřina Stuchlá a Vladimír Stuchlý. Režie: Jaroslav Hunka.

16.00 – 17.00 možnost prohlédnout si výstavu v přízemí zámku. Samostatné vstupné


17.00 – 18.00 TRIO DE JANEIRO
Veronika Bartošová – zpěv, Mikuláš Horský – kytara, Pavel Tichý – baskytara, Jan Kasal – soprán saxofon, Petr Smékal Jr. – tenor saxofon, Jan Kozeleček - trumpeta, Jan Jovbak – bicí, Radim Slezák – perkuse. Povedená fúze world music a latinskoamerických, jazzových a funkových stylů, která se nezdráhá mazaně zařadit do tohoto proudu i české lidové motivy. Výjimečný vokál Veroniky Bartošové přetéká energií a živelností.

Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo vstupné v rámci odpoledního bloku.

18.00 – 20.00 Nabídka: jeden z prohlídkových okruhů zámku. Samostatné vstupné

20.00 – 21.00 Divadlo Bez zábradlí - L. Gurney: MILOSTNÉ DOPISY

Slzy smíchu i dojetí ve vás vyvolají dětská psaníčka, pubertální lístky i dospělé pozdravy, blahopřání a vzkazy Melissy Gardnerové a Andrewa Makepeace Ladda III. ve hře jednoho z nejhranějších amerických dramatiků současnosti. Hra Milostné dopisy obletěla z Broadwaye doslova celý svět. Hrají: Zdeněk Žák, Veronika Freimanová. Režie: Boris Ščedrin.

Možnost zakoupit samostatně vstupenku za 200,- Kč nebo vstupné v rámci odpoledního bloku.

Po skončeném představení (cca 22.00) možno absolvovat noční prohlídku zámku. Samostatné vstupné.


Divadlo na zámku 2013 se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Teplice.
 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek