Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2015 Akce 2015 → „BESEDA S KNÍŽETEM H. CLARY NA GYMNÁZIU TEPLICE“

Akce 2015

fotografie GYMNÁZIUM TEPLICE

fotografie Hieronymus Fürst Clary v Teplicích (Foto teplicky.denik.cz)

BESEDA S KNÍŽETEM H. CLARY NA GYMNÁZIU TEPLICE

Ve středu 29. dubna 2015 se mezi 15 až 17 hodinou v aule Gymnázia Teplice uskuteční setkání s posledním z rodu Clary-Aldringenů, dlouholetých vlastníků teplického panství, panem knížetem H. Clary, který se narodil na teplickém zámku. Setkání se koná v rámci česko-německého projektu Gymnázia Teplice a Gymnázia v Borně u Lipska, ve kterém studenti zkoumají pocit identity svých spoluobčanů s místem, kde žijí a jeho významu pro rozvoj zdravé občanské společnosti.

Prvním řečníkem bude dr. J. Michlová, vedoucí knihovny Regionálního muzea v Teplicích, která představí rod  Clary-Aldringenů obecně s přihlédnutím k významným osobnostem, které stály u rozvoje města a lázeňství. Poté vystoupí pan Clary, který se veřejně zamyslí nad významem Teplic pro svou rodinu a obráceně. Následovat bude beseda se studenty a veřejností. Jedná se o jedno z mála veřejných vystoupení pana knížete, o to více je unikátní.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek