Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Archiv 2015 Akce 2015 → „MUZEUM JE VE STÁTNÍ SVÁTEK OTEVŘENÉ“

Akce 2015

MUZEUM JE VE STÁTNÍ SVÁTEK OTEVŘENÉ

Upozorňujeme návštěvníky, že muzejní expozice a výstavy jsou v úterý 17. 11. otevřené v běžných časech. Mimořádně je od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin otevřena i románská expozice.

Těšíme se na vaši návštěvu!

VÝSTAVY - 12 - 17 HODIN

ČESKOSLOVENSKÉ LEGIE
Výstava na 40 panelech zobrazuje vznik a působení československých legií v Rusku, Francii, Itálii i Srbsku, dále vývoj první světové války a boje na Těšínsku a Slovensku v letech 1918 – 1919. Výstavu pořádá Československá obec legionářská.

VÝSTAVA OBRAZŮ A PLASTIK
Vystavující: Zdeněk Petřík – obrazy, Miroslav Mráček (Míťa) – sochy a plastiky, Vladimír Muzička – obrazy, Zdena Urbanová – obrazy, Markéta Machová – obrazy, Pavel Karták – sochy, plastiky a obrazy, Petr Reimann – obrazy.

JULIUS PAYER - nejslavnější teplický rodák 
Výstava je součástí oslav připomínajících 100. výročí úmrtí Julia Payera a představí odborné i laické veřejnosti osobnost a dílo známého alpinisty, polárníka a romantického malíře, narozeného v Teplicích. Výstava je pořádána ve spolupráci s Pro polis Teplice, o.p.s., Centrem polární ekologie PŘF JČU v Českých Budějovicích a Rakouským kulturním fórem v Praze.

EXPOZICE - 10 - 12 A 13 - 17 HODIN

Trasa A - začátky vždy v 10 a ve 14 hodin - expozice zoologie, mineralogie, archeologie, keramiky a porcelánu, zámeckých interiérů, rokokový sál, historických hodin a umění 14. - 18. století
Trasa B - začátky vždy 11 a v 15 hodin - expozice umění 14. - 18. stol., historických hodin, zámeckých interiérů, rokokový sál a lázeňství
Trasa C - začátky vždy ve 13 a v 16 hod. - expozice mineralogie, archeologie, zoologie, parohová chodba ve 2. poschodí zámku, rokokový sál, expozice historických hodin a umění 14. - 18. století
Trasa D - ROMÁNSKÁ EXPOZICE „Po stopách zaniklého kláštera královny Judity“ je vstupem od rybníčku ze Zámecké zahrady otevřena od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek