Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2016 Akce 2016 → „O svátcích muzeum otevřeno“

Akce 2016

O svátcích muzeum otevřeno

Upozorňujeme návštěvníky, že o státních svátcích ve dnech 5. a 6. 7. 2016 jsou v teplickém muzeu výstavy a expozice otevřeny od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

VÝSTAVY

do 30. 10. / Jízdárna
SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZA VLÁDY LUCEMBURKŮ
Jedinečná výstava uměleckých děl, uměleckořemeslných artefaktů a kulturněhistorických a archivních dokumentů, spojených s vládou Lucemburků v severozápadních Čechách ze sbírek muzeí a galerií Ústeckého kraje, majetku římskokatolické církve, Státního oblastního archivu v Litoměřicích a Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech v Mostě, kterou pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka pořádá Ústecký kraj.

do 4. 9. / I. a II. výstavní místnost
DRÁTENÍKŮV ROK
Výstava prezentuje drátenické výrobky osmi českých dráteníků, jejichž díla doplňují historické nádoby lidové keramiky opatřené drátenickou technikou z národopisných sbírek teplického muzea.

EXPONÁT MĚSÍCE

červenec / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Od šatů k bikinám
Jaké byly módní trendy plaveckých úborů dob minulých se dozvíte v červencovém exponátu měsíce ve foyer teplického zámku.

STÁLÉ EXPOZICE

Trasa A - začátky vždy v 10 a ve 14 hodin - expozice zoologie, mineralogie, archeologie, keramiky a porcelánu, zámeckých interiérů, rokokový sál, historických hodin a umění 14. - 18. století
Trasa B - začátky vždy 11 a v 15 hodin - expozice umění 14. - 18. stol., historických hodin, zámeckých interiérů, rokokový sál a lázeňství
Trasa C - začátky vždy ve 13 a v 16 hod. - expozice mineralogie, archeologie, zoologie, parohová chodba ve 2. poschodí zámku, rokokový sál, expozice historických hodin a umění 14. - 18. století 
 

UNIKÁTNÍ ROMÁNSKÁ EXPOZICE

Expozice Po stopách zaniklého kláštera královny Judity je přístupná hlavním vchodem zámku nebo ze Zámecké zahrady od malého rybníku od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Prohlídka trvá zhruba hodinu a stojí 40,- Kč (snížené vstupné 30,- Kč).

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek