Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2017 Akce 2017 → „Oslavy 120. výročí otevření teplického muzea a 70 let jeho historie na teplickém zámku“

Akce 2017

120. výročí otevření teplického muzea a 70 let jeho historie na teplickém zámku

PLÁN AKCÍ

květen
pátek 26. 5. od 15 do 18 hodin
Dětské muzejní odpoledne: program pro děti od 5 do 12 let s hasičskou tématikou

pátek 26. 5. od 19 do 24 hodin
XIII. teplická muzejní noc na téma "SLAVNÁ VÝROČÍ": tradiční komentované prohlídky teplického zámku nejen k 150. výročí založení Hasičského sboru v Teplicích

listopad
3. 11. - 25. 2. 2018 / Jízdárna
120 LET TEPLICKÉHO MUZEA A VÝSTAVA XXL
V letošním roce 2017 si Regionální muzeum v Teplicích připomíná 120. výročí otevření a 70 let působení na teplickém zámku. Teplické muzeum navazuje na tradici sahající k roku 1894, kdy se ustavila Muzejní společnost a 7. prosince 1897 vystavila ve Školní ulici č. 17 své sbírky. Zde muzeum sídlilo do roku 1905 a pak se přestěhovalo do Živnostenského domu ve stejné ulici (dnes budova Okresního archivu). V roce 1945 muzejní sbírky přešly do správy místního národního výboru, který dal muzeu v roce 1947 do užívání budovu teplického zámku. Od roku 2002 je muzeum příspěvkovou organizací Ústeckého kraje.
Muzeum své sbírky tvoří již 120 let a v depozitářích ukrývá dosud veřejností nespatřené poklady. Krásu některých z nich bude možné letos obdivovat na velkolepé VÝSTAVĚ XXL, kde budou prezentovány ty největší muzejníky opečovávané skvosty ze všech odborných oddělení teplického muzea. Můžete se těšit na exponáty z přírodovědných sbírek, archeologické nálezy, nejrůznější předměty z historických sbírek a nejvzácnější knihy ze sbírek muzejní knihovny.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek