Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2017 Akce 2017 → „DIVADLO NA ZÁMKU 2017“

Akce 2017

DIVADLO NA ZÁMKU 2017
od pátku 8. do neděle 10. září 2017

15. ročník múzické přehlídky se tradičně uskuteční na vnitřním nádvoří teplického zámku, který je sídlem regionálního muzea

V případě velmi nepříznivého počasí se akce koná v Krušnohorském divadle. O případném přesunu bude rozhodnuto v den konání akce a informace bude zveřejněna na www.dkteplice.cz

Přístup pro diváky přes Ptačí schody nebo ze Zámecké zahrady kolem románského křídla zámku.

Vstupné na dopolední pohádky je samostatné, á 50,- Kč.
Vstupné na koncert od 17 hod. a divadelní představení od 20 hod. je stanoveno též samostatně á 200,- Kč nebo na celý blok (koncert + div. představení). 

1 denní vstupenka (bez dopolední pohádky a představení od 15 hod.) 250,- Kč
2 denní vstupenka 350,- Kč
3 denní vstupenka 450,- Kč

Pátek 8. 9. 2017
10.00

vst. pro MŠ 40,- , pro veřejnost 50,-
AGENTURAKK
Vlastimil Pešek:
O SMOLÍČKOVI
Rodinné představení se živými herci i loutkami. Mikroporty. Interaktivní děj. Písničky: Richard Mlynář. Loutky: Dana Zimová. Hrají: Monika Timková, Kamil Koula, jezinky Nosatinka, Hubatinka a Ušatinka, jelen Zlaté parohy a Smolíček pacholíček. Délka představení cca 60 min

15.00
vstup volný
ZŠ ARKADIE, PURKYŇOVA UL. – I. stupeň
KOUŽEK REV!VAL!
Co mají společného Hudba Praha, Qeen, Tři sestry, Depeche Mode, Joan, Jett a Visací zámek? No přece Kroužek REV!VAL! Školní projekt punkově laděné kapely.

17.00
vst. 100,- Kč Sleva: Senior pas, Student.
Trautzlova umělecká společnost, z.s.
VEPŘOVÁ ODYSEA aneb CO HÁJEK ZATAJIL
Opera buffa o založení teplických lázní.
Hudba: Jan Zástěra, libreto: Martin Budek
Žádné zvíře ani člověk nesehráli v dějinách města Teplice tak zásadní úlohu jako prase. Objevení pramenů a s ním celá lázeňská tradice stojí na kuriózním příběhu, který dnes jitří naši představivost a který již kdysi zaujal kronikáře Václava Hájka z Libočan. Ten své vyprávění o zdejších podivuhodných událostech zakončil líčením tragikomického pokusu rytíře Košťála dobýt pro svou paní teplický hrad a s ním i právo ke zdejším pramenům. Co předcházelo jeho skonu pod teplickými hradbami, jak se situací vypořádala ctižádostivá Běla, jak si vedl Kolostůj při budování lázní, jakou úlohu v tom všem sehrála slavná teplická prasata, ale také o spoustě dalších pikantních detailů, které nám raději kronikář Hájek zatajil. Druhý díl operní trilogie z historie Teplic. Navazuje na veleúspěšné představení, jehož premiéru spatřili obyvatelé a návštěvníci lázeňského města před čtyřmi lety. Osoby a obsazení: Velmož Kolostůj – Adam Šmejkal. Kuba, pasáček vepřů – Pavel Zmátlo. Velmož Košťál – Hynak Grania. Běla, jeho žena – Lada Bečková. Smíšený pěvecký sbor Collegium hortensis a orchestr. 4 sólisté, 20 zpěváků, 9 instrumentalistů. Dirigent: Jan Zástěra. Režie: David Kříž.

20.00
Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.
Divadelní spolek Frída
Tomasz Jachimek:
KOLEGA MELA GIBSONA
Komorní příběh začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina, druhořadý herec provinčního divadla, zatčen za loupežné přepadení banky a vyslýchán policií. Během necelé hodiny a půl nám povypráví svůj příběh, během něhož se dozvíme nejen o jeho pohnutém hereckém i osobním životě, ale také, jak se jednou setkal v letadle z Kanady do Frankfurtu s Melem Gibsonem a zasáhlo jej to na celý život. Strhující a nesmírně vtipná „one man show“ Martina Trnavského, který je i autorem překladu a úpravy scénáře. Monodrama mu bylo se souhlasem autora připraveno přímo „na tělo“, text byl aktualizován a přenesen do českých reálií. S písničkami a tanečními kreacemi je skvělým osvěžujícím zážitkem s překvapivou pointou. Titul „Kolega Mela Gibsona“ je třináctým autorským představením Divadelního spolku Frída. Hrají: Martin Trnavský a Aneta Simajchlová. Režie: Jakub Nvota.
Délka představení: 90 min bez přestávky

Sobota 9. 9. 2017
10.00

vst. 50,-
Divadlo Láryfáry
Pavlína Jurková a Jarmila Vlčková
STRAKATÉ BAJKY
Pohádka o třech českých komediantech, kteří procestovali celou Francii a teď přijeli k Vám se svým představením Strakaté bajky. Kratičkými bajkami inspirovanými mistry Ezopem a Jeanem de la fontaine, Vás nejen pobaví, ale přinesou Vám i mravní ponaučení. Komedianti pohotově střídají role i kostýmy zvířátek, na jejichž charakterech nastaví dětem zrcadlo lidských vlastností. Každá bajka končí ponaučením jasně pochopitelným pro dětského diváka.
Uvidíte například typicky známou bajku: O lišce a sýru, ale i méně známé bajky, např.: O dvou kočičkách a netopýrovi a spoustu jiných. Pohádka rozvíjí dětskou fantazii i pomoci rytmických a snadno zapamatovatelných písniček. Děti se mohou těšit, že se do představení aktivně zapojí a domů si tak odnesou nejen zážitek z pohádky, nové písničky, ale i hlubší pohled na svět. Hudba: Jan Dvořák. Hrají: Jarmila Vlčková, Pavlína Jurková / Hana Benešová, Lukáš Jurek / Petr Mikeska.

15.00
vst. 50,-
Divadlo Na Kusy Praha
Martin Janda
SPIKNUTÍ
Černá komedie o tom, jak ovládnout svět a to teď, tady a hned.
Hrají: Vojtěška Hráková, Gabriela Janovská, Václav Roman, Jan Navrátil, Michal Andrle. Režie: Martin Janda.

17.00
Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.
LUBOŠ POSPÍŠIL A 5P
Interpret, který se svým výrazným, naléhavým vokálem zařadil k neodmyslitelným legendám české hudby, ať už si jeho jméno spojujete s C&K Vocalem, nebo kapelou 5P. Tu před lety obnovil a omladil. Tvoří ji kytarista Mirek Linhart (Yo Yo band, Žáha, Lenka Filipová trio...) a o generaci mladší muzikanti: klávesista a kytarista Ondřej Fencl (též Schodiště, Hromosvod, V. Merta...), bubenice Pája Táboříková (též Payanoia, Schodiště) a baskytarista Martin Štec (ex-Vltava).

20.00
Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.
Činoherní studio Ústí nad Labem
William Shakespeare
JINDŘICH VI. – díl první
Po úspěchu Dvou pánů z Verony připravil Činoherák v pořadí třetí Shakespearovu hru. Píše se rok 1423. Zemřel udatný anglický král Jindřich V. a na jeho místo nastupuje teprve devítiměsíční Jindřich VI., což rozpoutává boj o trůn – tedy o poručnictví a moc ve státě. Navíc vrcholí stoletá válka a na stranu Francie se přidává Jana z Arku. Jak dopadne boj o trůny? První uvedení geniální překladu Martina Hilského v Čechách! Režie: Filip Nuckolls. Hrají: Anna Fišerová, Jan Jankovský, Kryštof Rímský, Jiří Maryško / Václav Hanzl, Jan Plouhar, Lukáš Černoch, Jiří Trnka, Václav Hanzl, Adam Ernest, Lubor Bořek.
Délka představení: 80 min bez pauzy

Neděle 7. 9. 2014
10.00

Vst. 50,-
Divadlo D5
Libor Jeník:
KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK
Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Tentokrát vás zveme do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehrávají epizody krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy – laboratorní myšky a přítele z Prahy a jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka. Příběhy Krysáků jsou známé především z večerníčku České televize, nebo knížek. Postavičky ve večerníčku namluvil Bolek Polívka a Jiří Pecha.
Režie: Libor Jeník, Scéna: Karel Švach, David Macháček, Kostýmy: Edita Kurková.
Hrají: Radim Jíra/ Josef Zíka, Jiří Kohout/ Radovan Snítil, David Voráček/ Libor Jeník, Jana Birgusová/ Dita Zábranská.

15.00
vst. 50,-
Herecké studio DK Teplice
Vlastimil Peška, úprava Petra Wurzová
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ
Představení vychází z klasické české pohádky určené pro děti od 4 let. Hlavní postavy Dlouhého, Širokého, Bystrozrakého a prince doplní široká škála drobných postaviček, které posouvají děj dopředu. A scházet nebudou ani snadno zapamatovatelné písničky. Režie: Petra Würzová.

17.00
Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.
RENATA DRÖSSLER & CO.
úřadující první dáma českého chansonu:
POCTA HANĚ HEGEROVÉ
Zpěvačka, která je odbornou veřejností považována za důstojnou pokračovatelku odkazu velké Hany Hegerové, zazpívá šansony z jejího repertoáru, ale i autorské písně, které byly napsány přímo pro ni. Charismatická zpěvačka Renata Drössler našla smysl svého života v šansonu – žánru, který ne každému sluší a ne každému jde. „Jsem herečka i zpěvačka v jednom. Šansony s příběhem a emocí, které jdou až na dřeň, mě baví nejvíce,“ říká s úsměvem žena, které se přezdívá česká Marlene Dietrich, i když to není úplně přesné, neboť se narodila v Třinci polským rodičům. Tato stoosmdesát centimetrů vysoká, štíhlá blondýna přitáhne pozornost všude, kamkoli vstoupí, zpívá v několika světových jazycích a kromě šansonů nazpívala i židovské písně. Původní profesí herečka, působila v Semaforu, v současné době hostuje v Divadle Pod Palmovkou.

20.00
Vstupné v rámci cenově výhodného letního předplatného nebo samostatně za 200,- Kč.
Divadlo v Celetné – Divadelní spolek Kašpar
Vladislav Vančura / Kašpar:
ROZMARNÝ VEČER
Zájezdová podoba legendárního představení Rozmarné léto, které DS Kašpar už devátou sezonu uvádí na scéně Divadla v Celetné. Divák nebude ochuzen o všechny “rozmarné” písně (hudba Petr Malásek, texty Kašpar) a dějem bude proveden tak mistrně, že se dobře pobaví a děj „Léta“ pochopí. Kašpar slibuje svéráznou vančurovskou atmosféru, skvělou hudbu a příjemný večer. Tak tedy: Vejděte na říční plovárnu Antonína Důry, zhlédněte představení potulného kouzelníka Arnoštka, poznejte hospodu U čtrnácti pomocníků a navštivte městečko Krokovy Vary! Léto je tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem? “Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým!“ Hrají a zpívají: Jan Potměšil, Jitka Nerudová, Tomáš Stolařík, Irena Kristeková, Jan Zadražil, Míla Tichý, Eliška Boušková, Jakub Špalek, Zdeněk Dočekal.

Doprovodný program:

Jako bonus v přestávce mezi koncertem/operou a divadelním představením lze po všechny tři dny DNZ 2017 zdarma navštívit unikátně dochovanou jídelnu pro oficíry ze začátku 17. století zdobenou nově restaurovanými freskami, nahlédnout do umělé jeskyně (grotty) a zhlédnout výstavu Vzpomínky na Teplicko v přízemí teplického zámku

Divadlo na zámku 2017 se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Teplice a Ústeckého kraje z Programu podpory regionální kulturní činnosti 2017. V případě nepříznivého počasí se akce koná v Krušnohorském divadle, sledujte www.dkteplice.cz.

 

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek