Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Ve státní svátek 5. a 6. 7. (i v pondělí) máme otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Archiv 2018 Akce 2018 → „Velikonoční jízda v Mikulášovicích na Děčínsku“

Akce 2018

Velikonoční jízda v Mikulášovicích na Děčínsku

AKCE TRADIČNÍ LIDOVÉ KULTURY V ÚSTECKÉM KRAJI
Nastává období Velikonoc, a proto vás upozorňujeme na jeden z tradičních církevní zvyků, a to Velikonoční jízdu v Mikulášovicích na Děčínsku. Jízda se koná každoročně na Boží hod a smyslem průvodu, který tvoří jezdci a hudebníci, je rozhlášení Kristova zmrtvýchvstání. Okruh začíná u místního kostela, kde probíhá Mše svatá, poté průvod vyrazí za zvuku kapely zpívající náboženské písně na obchůzku po městě s různými zastávkami, až nakonec dorazí opět ke kostelu.
Tento zvyk byl začátkem roku 2017 zapsán na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Ústeckého kraje, na který jsou zapisovány nejvýznamnější projevy z oblasti tradiční lidové kultury vyskytující se na jeho území. Účelem Seznamu je ochrana, zachování, identifikace, rozvoj a podpora nemateriálního kulturního dědictví. Vedením Seznamu je pověřeno Regionální muzeum v Teplicích.
Neváhejte a přijeďte se do Mikulášovic podívat v neděli 1. 4. 2018. Mše svatá začíná v 10:30 a průvod vychízí v 11:30.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek