Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „GRANITON - umělecká a užitková keramika 1907–1928“

22. 2. – 5. 5. / I. a II. výstavní místnost
GRANITON - umělecká a užitková keramika 1907 – 1928
Výstava keramiky Graniton ze soukromé sbírky Jiřího Hořavy představí reprezentativní průřez firemní produkcí keramiky firmy Rydl a Thon – Graniton. Na výstavě budou prezentovány nejen často publikované předměty z okruhu ARTĚLU, ale i běžné obchodní zboží určené pro střední vrstvy, které umožňovaly firmě Graniton ekonomické přežití.
Jiří Hořava se keramikou Graniton zabývá dlouhodobě. Předměty sbírá a dohledává k nim veškeré informace v archivech. Tímto badatelsko-sběratelským způsobem se mu podařilo nashromáždit téměř 500 ks keramiky Graniton a vydat obsáhlou monografii o 400 stranách s mnoha sty fotografiemi.

Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 21. 2. v 17 hodin. Součástí vernisáže byla i komentovaná prohlídka výstavy s Jiřím Hořavou.

Fotogalerie z vernisáže

Kurátorka výstavy: MgA. Jitka Bažantová

Omalovánky v příloze: Mgr. Vendula Fremlová, Ph.D.

Dovolujeme si Vás a Vaše ratolesti pozvat v sobotu 23. března od 10 hodin do výstavních místností teplického zámku na výtvarnou dílnu k výstavě GRANITON - umělecká a užitková keramika 1907–1928 ze sbírky Jiřího Hořavy. Dílnička je určena pro děti od 3 do 12 let a jejich pra/rodiče. Budeme pracovat s barvami a inspirovat se variantami vzorů.
Vstup na dílnu je 30,- Kč za každého tvořícího účastníka (v ceně jsou veškeré materiály a vstupné na výstavu). Počet účastníků je omezen. Svou účast, prosíme, rezervujte do čtvrtka 21. 3. na mailu fremlova@muzeum-teplice.cz

K výstavě nabízíme edukativní program pro ZŠ, SŠ. Jedná se o prohlídky výstavy s pracovním listem a krátkou výtvarnou etudou.
Program si můžete objednat na telefonu 412 359 048 nebo 412 359 011, 731 495 326 nebo na e-mailu fremlova@muzeum-teplice.cz, popř. ticha@muzeum-teplice.cz. Objednávejte se alespoň 5 pracovních dní předem. Uvádějte název vybraného programu, den a hodinu konání, název školy a ročník přihlašované třídy, počet osob a telefonní nebo e-mailové spojení. Časově se přizpůsobíme vaší návštěvě, výklad obvykle nepřesáhne 45 minut.
Vstupné činí 20,- Kč na žáka/studenta. Učitelský doprovod zdarma.

Článek o výstavě v Teplickém deníku

Přílohy: