25. a 26. 5. otevírací doba výstav do 19 hodin

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „Roman Franta – MY BROUCI“

17. 5. – 1. 9. / I. a II. výstavní místnost
Roman Franta – MY BROUCI

Výstava na teplickém zámku konfrontuje obrazy brouků s muzejními entomologickými sbírkami, které nabízejí srovnání dvou rozlišných a přesto v jistých ohledech podobných jevů. Roman Franta (1962) obrazy brouků vytváří od 90. let 20. století. Prostřednictvím multiplikovaného motivu brouka glosuje svět umění i aktuálního dění. Pro výstavu vznikly i artefakty do veřejného prostoru – velká molitanová skulptura brouka a lehátka, určené pro odpočinek návštěvníků.
Kurátorka výstavy: Mgr. Vendula Fremlová, Ph.D., odborná spolupráce: Miroslav Žemlička

Projekt výstavy podpořily Ministerstvo kultury ČR a Statutární město Teplice.

Vernisáž výstavy se  konala ve čtvrtek 16. 5. v 18 hodin.

Reportáž Českého rozhlasu Sever