pá, so a ne (19. 4. - 21. 4.) - expozice a výstavy 10 až 12 a 13 až 17 hodin
Velikonoční pondělí - zavřeno

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „BPDP 2019: Výstava závěrečných prací studentů KVK PF UJEP“

11. 4. - 12. 5. / Jízdárna teplického zámku
BPDP 2019: Výstava závěrečných prací studentů KVK PF UJEP
Výstava BPDP je každoroční prezentací kvalifikačních prací studentů Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Závěrečné práce zde představují studenti bakalářských a navazujících magisterských oborů, kteří si na základě svého studijního zaměření i individuálního výtvarného směřování volí téma práce a médium, ve kterém jej zpracovávají. Spektrum vystavených prací je široké co do druhů zvolených médií i uměleckých strategií. Vedle ryze prakticky orientovaných prací se objevují také teoretické práce v podobě výtvarně pedagogických projektů. Vystavení kvalifikační práce je na jedné straně nedílnou součástí a završující fází dlouhodobého tvůrčího procesu, na straně druhé jedinečnou příležitostí, jak práci představit široké veřejnosti a překročit tak hranice akademického prostředí. K výstavě závěrečných prací je přidružena také Výroční cena Katedry výtvarné kultury, která odráží snahu motivovat studenty nižších ročníků k vlastní tvůrčí činnosti nad rámec povinné výuky a umožnit jim realizaci vlastního projektu v kontextu umělecké výstavy.
Vernisáž výstavy se konala ve středu 10. 4. v 18 hodin.

Vystavující:
Abass Hana