Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „Krajská výstava k OSVOBOZENÍ 1945“

OSVOBOZENÍ 1945 KONEČNĚ MÍR! VÝSTAVA O POSLEDNÍCH TÝDNECH 2. SVĚTOVÉ VÁLKY V ÚSTECKÉM KRAJI

K 75. výročí konce 2. světové války v Evropě připravilo Muzeum města Ústí nad Labem za výrazné podpory Ústeckého kraje ojedinělou výstavní prezentaci. Projekt si klade za cíl seznámit veřejnost s dramatickými událostmi jara roku 1945 na území dnešního Ústeckého kraje. Prezentace je připravena ve spolupráci s místními archivy, muzei, památníky a soukromými osobami.
Autoři zde shrnují především události období měsíců dubna a května roku 1945, které na našem území byly vůbec nejdramatičtější. Letecká válka, pochody smrti, poslední dny nacistického režimu, pražská operace sovětské armády a dalších spojeneckých vojsk na našem území v květnu 1945 i jednotlivé příběhy osvobození různých regionů dnešního Ústeckého kraje jsou náměty jednotlivých kapitol. Válečné události ale neskončily kapitulací nacistického Německa v noci z 8. na 9.května, ale měly dohru také v aktech msty na kolaborantech a zrádcích, v atmosféře plné násilí a nejistoty. I o těchto složitých tématech každodenního života prvních dnů míru je připravená výstavní prezentace.

Odkaz na výstavu v PDF

Odkaz k prohlídce výstavy v podobě brožury k listování