Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „Portréty bývalého teplického starosty Franze Nechodoma a jeho manželky z roku 1841“

Ve dnech 22. 7. – 2. 8. 2020 vystavujeme portréty bývalého teplického starosty Franze Nechodoma a jeho manželky z roku 1841 z dílny slavného českého portrétisty Antonína Machka. Obrazy patří k nejcennějším sbírkovým předmětům muzea a v loňském roce prošly náročným restaurováním v ateliéru pražské ak. mal. Theodory Popové.
Vstupenka na unikátní výstavku ze sbírek RMT je platná i pro další výstavy: PRO RADOST * Milada Linhartová * obrazy a porcelán, OLEJOMALBY REGIONÁLNÍCH VÝTVARNÍKŮ Z ATELIÉRU ARTIME a VÝSTAVU VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ TEPLICE. Všechny uvedené výstavy končí 2. 8. 2020. Těšíme se na vaši návštěvu.

18. 5. - 2. 8. / I. výstavní místnost teplického zámku
ŠEDESÁTIDENNÍ výstava 6x10
Muzea byla pro veřejnost uzavřena od 12. 3. do 11. 5. 2020, tj. přesně 60 dní. Teplické muzeum na neočekávané přerušení své činnosti, které bylo doprovázeno řadou úskalí v jeho běžném provozu a nemožností pokračovat v plánovaných výstavních projektech, reaguje otevřením 60denní výstavy. Výstava byla zahájena nezvykle v pondělí 18. 5., protože právě v tento den slavíme Mezinárodní den muzeí. Zveme Vás na výstavu šesti unikátních exponátů z muzejních sbírek, které budou samostatně vystaveny v desetidenních intervalech. Šest jedinečných sbírkových předmětů nebo jejich souborů mimořádně přesunutých z muzejních depozitářů do výstavní síně prošlo v nedávné době náročným restaurováním nebo je teplické muzeum získalo za neobvyklých okolností.
Bez vernisáže, zakoupení jedné vstupenky opravňuje k návštěvě všech šesti výstav.

Malovaná skříň 18. 5. - 27. 5.

Pamětní album 29. 5. - 7. 6.

Minerály Krušných hor 12. 6. - 21. 6.

Tři keltské meče 26. 6. - 6. 7.

Šátek z napoleonských válek 8. 7. - 19. 7.

Portréty teplického starosty s manželkou 24. 7. - 2. 8.