MUZEUM JE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENO PRO VEŘEJNOST

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Výstavy a akce Aktuality → „Katalog Teplicko objektivem Františka Fridricha“

Katalog Teplicko objektivem Františka Fridricha

Regionální muzeum v Teplicích děkuje všem návštěvníkům, kteří nás podpořili v této nelehké době a ve čtvrtek 17. prosince shlédli výstavu Teplicko objektivem Františka Fridricha, kterou jsme mohli otevřít prozatím jen na jeden den.
K výstavě byl vydán katalog, jehož prostřednictvím můžete atmosféru Teplic a okolí druhé poloviny 19. století prožít v pohodlí domova. Obsahuje okolo dvou set historických snímků významného fotografa Františka Fridricha, které se vzácně uchovaly v muzejní sbírce a z nichž mnohé budete moci spatřit poprvé. Přenesou Vás do malebných míst Teplic, Šanova, Krupky, Bíliny, Dubí a okolí, z nichž některá dnes již reálně nemůžete spatřit vůbec nebo ve značně pozměněné podobě. Katalog je doplněn studiemi, věnovanými osobnosti Františka Fridricha a jeho vztahu k Teplicím, používané fotografické technice a sbírce Fridrichových fotografií, uchované v teplickém muzeu.

Kniha vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

Katalog o 150 stranách je v prodeji v recepci muzea na teplickém zámku (vstup hlavním vchodem) za 260 Kč.

Přílohy:

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.