Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2020 HOME OFFICE ZPRÁVY Z HOME OFFICE ARCHEOLOGOVÉ → „KELTSKÝ KALENDÁŘ A PRAVĚKÁ HRADIŠTĚ“

ARCHEOLOGOVÉ

fotografie Pohled na nejvyšší pravěký val v ČR - Libochovany

fotografie Opevnění Štěpánovská hora

fotografie Západ slunce u úpatí Milešovky v čase jarní rovnodennosti

V tomto poněkud nepříznivém čase se stále snažím pracovat na obou knižních publikacích a jedné zajímavé propagační brožuře. Méně záživnější práci u psacího stroje (myšleno PC) střídám se zábavnějšími výjezdy na konkrétní lokality, kde provádím nezbytné terénní práce. Bohužel jsme již nestihli, ve spolupráci s Geofyzikálním ústavem AV ČR a ČZU, udělat poslední měření na hradišti s ohledem na přítomnost fosforu. Terénním autem je mi má Felicie, ale k těmto účelům prakticky sloužila velmi často i za normálního stavu. I přes limity spojené s pandemií Covid-19 jsem přesvědčen, že budeme moci našim zájemcům o historii přinést na podzim kompletně zpracované pravěké hradiště z území Teplicka. První na řadě je hradiště doby bronzové rozprostírající se na Štěpánovské hoře.
Na konci léta se mi snad navíc podaří dokončit naučně populární brožuru o Keltském kalendáři. Jejím cílem je stejně jako v případě knih o hradištích, oslovit širokou veřejnost se zájmem o historii.
PhDr. Jindřich Šteffl, Ph.D.
Teplice, 2. 4. 2020

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek