Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2020 HOME OFFICE ZPRÁVY Z HOME OFFICE ARCHEOLOGOVÉ → „Domy z doby kammené v Modlanech“

ARCHEOLOGOVÉ

Domy z doby kammené v Modlanech

Letos v létě archeologové teplického muzea prováděli archeologický dozor na stavbě komunikace pro sedm nových rodinných domů v obci Modlany u Teplic. Během stahování vrchní ornice byly odkryty pravěké objekty, které byly prozkoumány a určeny jako zbytky kůlových obytných domů a odpadové jámy z mladší doby kamenné. Podle nálezů keramiky, kamenných nástrojů, zbytků hliněných stěn z domů se jednalo o lid s vypíchanou keramikou z období kolem 4 600 až 4500 let před Kristem. K zhotovení kresebné a fotografické dokumentace byly využity i drony s nejmodernějšími snímacími zařízeními. V současnosti se nálezy nacházejí v konzervátorské dílně a čekají na další odborné zpracování.
Mgr. Jaroslav Hudec, vedoucí archeologického výzkumu v Modlanech

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek