Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2013

Exponát měsíce února

vstupní hala teplického zámku

SECESNÍ ZRCADLO

K dosud utajovaným muzejním pokladům patří i soubor secesního uměleckého řemesla. Exponát měsíce února představuje bohatě reliéfně zdobený rám s původním zrcadlem. Precizní řemeslná práce z alpaky byla provedena v dílnách věhlasné firmy SANDRIK a nese punc z období po roce 1895, kdy byly předměty značeny SZANDRIK A.E. Bohatě zdobený rám není jen nositel zrcadlové tabule, ale symbolikou zobrazených výjevů (páv, had, vodník) také nositelem poselství o záludnosti věčné otázky, kdože je na světě nejkrásnější.  

Vstup volný

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek