Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2013

Exponát měsíce července

POVOZNICTVÍ

se rozvíjelo zejména ve 14. století, kdy na našem území vznikla síť zemských stezek, později zemských silnic. Od 16. století se pak tato síť začala rozrůstat a zkvalitňovat. Značný technický pokrok zaznamenaly také potahy a kočáry. Formani používali těžké, důkladně okované, formanské vozy, s jedním až třemi páry koní. Přes region Ústecka a Teplicka vedly významné obchodní cesty do Německa, po kterých putovaly formanské povozy s rozličným druhem nákladů (obilí, sukno, řemeslné a manufakturní výrobky apod.). Exponát měsíce prezentuje předměty spojené s touto dnes již vymizelou živností, jako jsou koňské ohlávky a rolničky.

Bc. Markéta Kašparová, kurátorka etnografických sbírek

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek