Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Exponáty měsíce 2013

Exponát měsíce července

POVOZNICTVÍ

se rozvíjelo zejména ve 14. století, kdy na našem území vznikla síť zemských stezek, později zemských silnic. Od 16. století se pak tato síť začala rozrůstat a zkvalitňovat. Značný technický pokrok zaznamenaly také potahy a kočáry. Formani používali těžké, důkladně okované, formanské vozy, s jedním až třemi páry koní. Přes region Ústecka a Teplicka vedly významné obchodní cesty do Německa, po kterých putovaly formanské povozy s rozličným druhem nákladů (obilí, sukno, řemeslné a manufakturní výrobky apod.). Exponát měsíce prezentuje předměty spojené s touto dnes již vymizelou živností, jako jsou koňské ohlávky a rolničky.

Bc. Markéta Kašparová, kurátorka etnografických sbírek

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek