Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2013

Exponát měsíce listopadu

Netopýři a jejich zimoviště     

Netopýři, tito drobní savci, našli svá útočiště v celé řadě opuštěných středověkých štol, kde přečkávají zimu. Stará důlní díla tak dostávají nové poslání. Slouží k ochraně volně žijících živočichů, z nichž mnozí patří k ohroženým a tudíž i chráněným živočišným druhům.     

V přirozených jeskyních i štolách jsou netopýři velmi často rušeni. Vchody do podzemních prostor se navíc často z bezpečnostních důvodů zasypávají. Mizí i dříve přirozená útočiště netopýrů na půdách a věžích, kde netopýři přebývají hlavně v letním období.    

Ochrana netopýřích zimovišť i jejich shromaždišť je proto velmi důležitá. Netopýrům a jejich zimovištím je věnován exponát měsíce listopadu, který naleznete ve foyer teplického zámku.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek