Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2017

Exponát měsíce srpna

Exponát měsíce srpna / foyer teplického zámku

PAMĚTNÍ MINCE K "SEDMIČKOVÝM" VÝROČÍM

Pamětní mince je tuzemská mince vyrobená z obecných nebo drahých kovů určená ke sběratelským účelům.
(Zákon č. 136/2011 Sb., o oběhu bankovek a mincí, § 2 , odst. 4)

Pamětní mince patří k vděčným objektům sběratelského zájmu
a mohou se stát i zajímavou investicí. Teplické muzeum vlastní reprezentativní sbírku těchto předmětů. Kromě řady artefaktů z období před rokem 1918 (zejména sňatky a korunovace panovníků) tvoří nejrozsáhlejší fond mince vydávané hojně Státní bankou československou, později Českou národní bankou. Na líci nesou všechny název státu, na rubu pak textovou a obrazovou připomínku konkrétního výročí. Jsou zároveň nositeli svědectví
o umění výtvarníků, kteří je navrhovali, jakož i o ideologii konkrétního období, a to jak ve výběru tématu, tak zpracování.

„Osmičková“ výročí jsou všeobecně známa. Porušujeme nyní zaběhnutou tradici a připomínáme kulatá výročí roku 2017, která bývají často ve stínu prvně zmiňovaných.

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek