Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2017

Foyer teplického zámku / vstup zdarma

VZKAZ DALŠÍM GENERACÍM

Při rekonstrukci střešní krytiny na objektu Kolostůjových věžiček, který je v majetku Ústeckého kraje a spravuje ho Regionální muzeum v Teplicích, p. o., došlo k zajímavému nálezu. Po odkrytí vrchní části jedné z věžiček, odstraněním již chátrajících šindelů, bylo v kopuli první z rekonstruovaných věží nalezeno pouzdro s německy psaným vzkazem z roku 1936.
Široká veřejnost si tento nález může zdarma prohlédnout ve foyer teplického zámku, kde bude vystaven jako mimořádný exponát měsíce listopadu 2017

Překlad zprávy z roku 1936:
Během doby vlastnictví Jeho Jasnosti pana knížete JUDr. Alfonse Clary-Aldringena byl tento starý symbol našeho lázeňského města podroben důkladné renovaci a povedení prací náleželo stavitelství Gustava Nosseka v Teplicích-Šanově. - Chtěl bych mému budoucímu následovníkovi ve vedení knížecího hospodářství přát, aby jej potkaly lepší časy, protože nyní panují katastrofální hospodářské poměry.- Průmysl a obchod leží zcela u dna. - Bída nezaměstnaných je stále větší. – Politická a celosvětová situace se navlas podobá letním měsícům roku 1914. – Rány světové války dnes ještě nejsou zahojeny, nouze, bída a chudoba neustále narůstá bez vyhlídky na zlepšení. – Ať nikdy nepřestanou svítit příznivé hvězdy nad knížecím domem.

[podpis] Knížecí generální ředitel
Teplice-Šanov, 28. dubna 1936

Všichni doufáme v lepší časy, jenom nejzdatnějsí z nejúspěšnějších je schopen se prosadit, nouze, bída a chudoba na jedné straně, na druhé straně obrovské dividendy, finanční skandály, v miliónových částkách.
Ze všech novin mluví nová válka, Itálie – Habeš, v š i c h n i se obáváme, že v dohledné době znovu přinese nová světová válka nouzi a neštěstí na nyní již těžce zkoušené lidstvo.
Čímž čtenáře těchto řádků v následujících stoletích co nejpřátelštěji zdravíme, přejeme jim vše dobré a prosíme o tichou vzpomínku. Teplice-Šanov, 29. dubna 1936.

[razítko Stavební firma Anton Gustav Nossek, Teplice-Šanov, Školní 14]
[2 podpisy : Anton Gustav Nossek Hellmut Kopsch]

Současná zpráva do budoucnosti, říjen 2017:
Situace v České republice je politicky nestabilní díky výsledku právě proběhlých parlamentních voleb, kdy zvítězily netradiční populistické strany. Světem zmítá strach z terorismu a migrační katastrofy díky přílivu statisíců utečenců převážně z islámských zemí do Evropy.
V Ústeckém kraji vládnou komunisté v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a na teplickém magistrátě jsou v převaze pravicové strany pod primátorem Jaroslavem Kuberou.
Přes obecně deklarovanou nespokojenost je hospodářská situace, i díky členství České republiky v Evropské unii dobrá.
Lázeňské město Teplice se díky tomu vrací do své průvodní slávy s prioritou na lázeňský charakter.
Objekt, ve kterém naleznete tento vzkaz, je součástí Regionálního muzea v Teplicích a v současné době probíhají rozsáhlé rekonstrukce, jejichž dopad snad oceníte i Vy a budete si jich užívat ve zdraví a spokojenosti.
Zhotovitelem opravy střechy Kolostůjových věžiček je firma Luboš Lasík – KLEMPO z Teplic.
Vše nejlepší v budoucnosti Vám v zastoupení obyvatel Teplic přeje ing. Bohuslav Boček, ředitel Regionálního muzea v Teplicích, p.o.

 

Fotogalerie

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek