Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Exponáty měsíce 2018

Exponát měsíce ledna

Foyer teplického zámku / vstup zdarma

HORNICKÁ CEREMONIÁLNÍ ŠAVLE

Vystavená šavle byla součástí nálezu zbraní objeveného 6. dubna 2014 pomocí detektoru kovů v okolí Mlýnské ulice v Teplicích. Nález se skládal z mečíku, polského bodáku, nacistické díky (s věnováním) a hornické šavle. Šavle z uniformy báňského úředníka, pochází z Rakouska-Uherska, lze ji datovat do poloviny 19. až počátku 20. století. Čepel se z důvodu silné koroze nedochovala. Po dohodě s nálezci byly archeologům z teplického muzea předány a následně restaurovány v muzejních restaurátorských dílnách šavle a mečík. Jak se restaurování podařilo, můžete posoudit do konce měsíce ledna ve foyer teplického zámku, kde je exponát zdarma vystaven.
PhDr. Jindřich Šteffl, archeolog

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek