Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2018

Exponát měsíce ledna

Foyer teplického zámku / vstup zdarma

HORNICKÁ CEREMONIÁLNÍ ŠAVLE

Vystavená šavle byla součástí nálezu zbraní objeveného 6. dubna 2014 pomocí detektoru kovů v okolí Mlýnské ulice v Teplicích. Nález se skládal z mečíku, polského bodáku, nacistické díky (s věnováním) a hornické šavle. Šavle z uniformy báňského úředníka, pochází z Rakouska-Uherska, lze ji datovat do poloviny 19. až počátku 20. století. Čepel se z důvodu silné koroze nedochovala. Po dohodě s nálezci byly archeologům z teplického muzea předány a následně restaurovány v muzejních restaurátorských dílnách šavle a mečík. Jak se restaurování podařilo, můžete posoudit do konce měsíce ledna ve foyer teplického zámku, kde je exponát zdarma vystaven.
PhDr. Jindřich Šteffl, archeolog

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek