Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Exponáty měsíce 2019

Exponát měsíce března

Foyer teplického zámku / vstup zdarma
Korunovační kodex
Faksimile vzácného rukopisu Vyšehradského nazývaného Korunovační kodex bylo vydáno v edici Cimelia Bohemia roku 1968 k uctění padesátého výročí vzniku samostatného Československa. Svazek byl vybrán ze sbírky bibliofilií knihovny teplického muzea k připomenutí stého výročí vydání knihovnického zákona v roce 1919, který byl velmi důležitým dokumentem pro české obyvatele v pohraničí 20. a 30. let 20. století. Rukopis jsme vybrali proto, že byl zhotoven ke korunovaci českého knížete Vladislava a jeho manželky Judity Durynské roku 1158 na českého krále a královnu. Česká královna Judita vykonala mnoho dobrého a do historii města Teplice se zapsala jako zakladatelka kláštera benediktýnek, okolo kterého vyrostlo město Teplice. Královna byla ve svých milých Teplicích na počátku 13. století též pohřbena a její pozůstatky si můžete prohlédnout v expozici teplického zámku.
PhDr. Jana Perutz Michlová

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek