Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2019

Exponát měsíce března

Foyer teplického zámku / vstup zdarma
Korunovační kodex
Faksimile vzácného rukopisu Vyšehradského nazývaného Korunovační kodex bylo vydáno v edici Cimelia Bohemia roku 1968 k uctění padesátého výročí vzniku samostatného Československa. Svazek byl vybrán ze sbírky bibliofilií knihovny teplického muzea k připomenutí stého výročí vydání knihovnického zákona v roce 1919, který byl velmi důležitým dokumentem pro české obyvatele v pohraničí 20. a 30. let 20. století. Rukopis jsme vybrali proto, že byl zhotoven ke korunovaci českého knížete Vladislava a jeho manželky Judity Durynské roku 1158 na českého krále a královnu. Česká královna Judita vykonala mnoho dobrého a do historii města Teplice se zapsala jako zakladatelka kláštera benediktýnek, okolo kterého vyrostlo město Teplice. Královna byla ve svých milých Teplicích na počátku 13. století též pohřbena a její pozůstatky si můžete prohlédnout v expozici teplického zámku.
PhDr. Jana Perutz Michlová

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek