Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Exponáty měsíce 2019

Exponát měsíce září

Foyer teplického zámku / vstup zdarma
Význam dokumentace aneb dokumentace není všechno, ale bez dokumentace není nic!
Lidé po sobě zanechávají nejen různé písemné záznamy, ale také různé velké i malé předměty a jejich stopy - artefakty. Obojí se stávají historickými prameny, které nám poskytují informace o minulosti těch, kteří nás zde předcházeli. Vydávají svědectví, o vztazích našich předků, o jejich láskách, nenávisti, přáních i strachu, o jejich životě, o kultuře, která pro ně byla typická a která dnes formuje naší národní identitu. Právě pro ni musíme zachovat ony historické prameny, porozumět jejich významu a jejich symbolice. Hned na počátku cesty za tímto poznáním je dokumentace, která se stala exponátem tohoto měsíce.
Písemné historické prameny, uložené v archivech, jsou dokumentovány jinak, než artefakty, ukládané v muzeích. Jejich dokumentace má řadu podob. Jednou z nich je fotografování, jinou je měření nebo verbální deskripce.
Lucie Kursová, archeoložka

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek