Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2020 HOME OFFICE → „OPATŘENÍ - KORONAVIRUS“

HOME OFFICE

Vážení návštěvníci, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu Vládou ČR a rozhodnutím našeho zřizovatele Ústeckého kraje je Regionální muzeum v Teplicích pro veřejnost do odvolání UZAVŘENO!
Děkujeme za pochopení.

Vaše badatelské dotazy Vám rádi zodpovíme mailem nebo telefonicky. 

www.muzeum-teplice.cz
www.facebook.com/muzeum.teplice/

ZPRÁVA PRO VEŘEJNOST

Muzeum v časech pandemie

Regionální muzeum v Teplicích je z důvodu opatření zavedených proti šíření pandemie koronaviru uzavřeno pro veřejnost do odvolání.
Tato skutečnost však neznamená, že by celé muzeum usnulo jako zámek Šípkové Růženky. Celá řada oddělení a provozů muzea je stále v běhu – a mají se věru co činit, protože i když to nemusí být navenek patrné, i v muzeu se neustále něco děje a rozmanitá péče o obrovské množství schraňovaných sbírkových předmětů neutuchá a ani nemůže počkat.
V provozu tak je nejen Ekonomické oddělení nebo Provozně technické oddělení, zajišťující chod a úklid i očistu budov muzea. Archeologové i přírodovědci se s přicházejícím jarem připravují na plné nasazení v terénu a pořádají sbírky. Specializovaná pracoviště konzervátorských dílen a laboratoře pro konzervaci archeologických kovů se nepřetržitě věnují detailní péči na uchování cenných předmětů.
V rukou historiků a knihovníků je v plném proudu příprava několika výstavních projektů a jedné obsáhlé knihy – doprovodné publikace/katalogu k úspěšné výstavě Umění v nouzi?!
Výstavy pro vás připravujeme nejen v odložených a prodloužených termínech. Zejména aktuální a očekávané Teplicko objektivem Františka Friedricha, významného českého fotografa 19. století, připomenutí 75. výročí osvobození a konce druhé světové války, také novým způsobem, který vám je dokáže přiblížit a zpřístupnit i v pohnutých dobách protiepidemických opatření.
Aktuální informace a novinky pravidelně také uveřejňujeme na webových stránkách muzea i jeho facebookovém profilu. Opomíjen nezůstává ani muzejní youtube kanál. Přes muzejní web si můžete objednat a nechat dopravit řadu zajímavých muzejních publikací o historii a přírodě Teplicka a severozápadních Čech, včetně oceňované a očekáváné novinky Sklo ze Mstišova 1956-64, v níž MgA. Jitka Bažantová provází historií a produkcí sklárny ve Mstišově na Teplicku. I takto lze sledovat a podpořit naši muzejní práci.
Mgr. Radek Spála, pověřen řízením Regionálního muzea v Teplicích

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek