Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Expozice Klášter v Teplicích → „Trojrozměrná podoba královny Judity“

Klášter v Teplicích

Trojrozměrná podoba královny Judity

Ústředním exponátem románské expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích je kopie lebky české královny Judity, zakladatelky teplického kláštera, ve kterém byla též pohřbena. Její ostatky byly nalezeny na teplickém zámku při odkývání základů románské klášterní baziliky v letech 1954-57. Odborná antropologická studie prof. E. Vlčka potvrdila, že se jednalo o hrob matky Přemysla Otakara I., královny Judity. V románské expozici na teplickém zámku si nově můžete prohlédnou prezentaci její trojrozměrné podoby, kterou vymodelovali 3D designér Cicero André da Costa Morals a Jiří Šindelář.
Prezentaci trojrozměrné podoby královny Judity a pozůstatky teplického kláštera si můžete v interaktivní expozici prohlédnout denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, komentované prohlídky začínají každou celou hodinu. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Jak vypadala česká královna Judita

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek