Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice O muzeu Nabídka publikací Novinky → „Brožura Původní pověsti z Teplicka a Bílinska“

Novinky

Kniha s názvem Původní pověsti z Teplicka a Bílinska představuje čtenářům pověsti shromážděné v předminulém století. Naší snahou bylo zachovat původní dějovou linku bez přikrášleného konce. Jak plyne čas, tak i pověsti prochází svým vývojem, kdy si každý autor upravuje danou pověst k obrazu svému a v mnoha případech si lze povšimnout, že původní, nepříliš dobrý konec byl předělán v poněkud pozitivnější závěr. Tomu jsme se však vyvarovali a čtenářům předkládáme pověsti zachycené v co nejstarších variantách.

Původní pověsti z Teplicka a Bílinska. Teplice : Regionální muzeum v Teplicích, 2019. 107 s. ISBN 978-80-85321-83-8. 70,-

Původní pověsti z Teplicka a Bílinska shromáždil a přeložil Vladimír Valta, uspořádal a doplnil Jindřich Šteffl a ilustrovala Karin Rujbrová. Knížka má 104 stran, stojí 70,- Kč. Lze ji zakoupit ve foyer teplického zámku nebo objednat na adrese klasterkova@muzeum-teplice.cz. Publikaci zasíláme na dobírku nebo na fakturu (pro organizace). K uvedené ceně bude připočítáno poštovné a balné dle Ceníku RMT (na dobírku 120,- Kč, na fakturu 80,- Kč).