Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Ocenění za zachování a rozvoj lidových tradic Ústeckého kraje ZLATÝ DŽBÁNEK

Předávání Ocenění TLK Zlatý džbánek za rok 2019
V sobotu dne 7. 12. 2019 se uskutečnilo slavnostní předání ocenění Zlatý džbánek, které je již druhým rokem součástí každoroční vánoční akce „Vánoce ve Skanzenu“, která se koná v Zubrnicích. Předávání cen proběhlo v zubrnickém kostele sv. Máří Magdalény. V roce 2019 bylo oceněno řemeslo krajkářství a betlémářství, které se řadí mezi tradiční lidová řemesla vyskytující se na území Ústeckého kraje. Za celoživotní práci v oboru krajkářství na Chomutovsku byla oceněna paní Věra Vlčková a za udržování betlémářského řemesla na Šluknovsku Spolek jiříkovských betlémářů, za které převzal ocenění pan Oldřich Podzimek.
Zlatý džbánek byl udělen již potřetí ve spolupráci Ústeckého kraje a Regionálního centra pro tradiční lidovou kulturu, sídlící v Regionálním muzeu v Teplicích. Laureáti obdrželi čestný diplom, ZLATÝ DŽBÁNEK v podobě keramického džbánku a finanční dar v hodnotě 10.000 Kč.

Krátké představení laureátů:
Krajkářka Věra Vlčková
Spolek jiříkovských betlémářů, z.s.

Fotogalerie

Za fotografie děkujeme paní Aleně Borlové.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek