Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Oprava střechy teplického zámku“

Pro návštěvníky

Oprava střechy teplického zámku

Nenechte se mýlit stavebními úpravami, které jsou patrné na venkovním vzhledu muzea. V současnosti probíhá rozsáhlá rekonstrukce půdních prostor na hlavní budově teplického zámku, ale muzeum (RMT) je s výjimkou knihovny pro veřejnost otevřené bez omezení. Srdečně Vás zveme k návštěvě jeho stálých expozic a výstav.

Návštěvníky zároveň upozorňujeme na provoz letního kina, které promítá po celé léto každý den mimo pondělí od 21:30. Od 20:30 je na vnitřním nádvoří pro návštěvníky letního kina v provozu i stánek s občerstvením.

Nálezy při rekonstrukci střechy
Od ledna 2020 probíhala výměna některých částí stropních konstrukcí druhého patra na hlavní budově zámku, která předcházela opravě střechy. Napadané a ztrouchnivělé zhlaví trámů bylo postupně uříznuto a vyměněno za nové. Při opravách byly nalezeny pozůstatky starších malovaných stropů datovaných do konce 16. století. Odebrané vzorky z trámových konstrukcí stropu byly odeslány pracovníky NPÚ do specializované laboratoře na určení jejich přesného stáří. Zachovalé malované prkno je v péči konzervátorů RMT.

Fotogalerie

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek