Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Milí příznivci muzejní knihovny!“

Pro návštěvníky

Milí příznivci muzejní knihovny!
Tento rok je pro nás komplikovaný z důvodu koronavirové pandemie, kvůli ní nás po většinu letošního roku nemůžete navštívit. Přestože situace není příznivá, rozhodli jsme se, že bychom byli rádi, abyste i nadále byli součástí dění v naší knihovně. A proto prostřednictvím krátkých příspěvků vás budeme informovat o našich aktivitách, seznámíme vás s našimi fondy, zprostředkujeme vám zajímavosti z našich sbírek a nabídneme vám mnoho dalších speciálních témat.
Individuální badatelské dotazy nadále zodpovídáme v elektronické formě jako doposud. Pokud budete mít nějaký dotaz potřebný pro vaše bádání, napište nám na email knihovna@muzeum-teplice.cz. Věříme, že se podmínky v brzké době změní a knihovna bude moci být pro vás opět otevřena!
Nejdříve bychom vám rádi představili samotnou knihovnu, ve které najdete 85. 000 svazků odborného a sbírkového fondu. Knihovna je součástí muzea již od samotného počátku, tedy od roku 1897, a pečuje o sbírky starých tisků, rukopisů, bibliofilií a regionální literatury. Kromě toho spravuje sbírky dvou významných historických knihoven. Jedná se o Zámeckou knihovnu Clary-Aldringenů, která je obohacena o soubor rozmanitých vydání děl spisovatelů Johana Wolfganga Goetha a Friedricha Schillera a o Klášterní knihovnu Cisterciáckého řádu v Oseku. A o samotných sbírkách zase příště.
Za knihovnu Monika Novotná, vedoucí knihovny 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek