Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně
každou celou hodinu
úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17
50 / 30 Kč

VÝSTAVY
úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17
30 / 20 Kč

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Připravujeme nové archeologické publikace“

Pro návštěvníky

fotografie Hradiště Hrádek u Libochovan, foto M. Gojda

fotografie Hradiště Štěpánovská hora, foto DRONE VISION s. r. o.

fotografie Hradiště Hradišťany, foto DRONE VISION s. r. o.

Připravujeme nové archeologické publikace

Archeolog teplického muzea Jindřich Šteffl, autor úspěšné publikace HRADIŠTĚ HRÁDEK U LIBOCHOVAN. Výsledky archeologického nedestruktivního výzkumu (2013-2016), jejíž i druhý dotisk byl okamžitě vyprodaný, pro Vás přávě připravuje dvě další podivuhodné publikace, které Vás ohromí!
Věděli jste snad, že na Teplicku se nachází nejvýše položené hradiště doby bronzové v Čechách? Nevěděli? My Vám díky našemu archeologickému výzkumu zodpovíme kdy, komu a jakému „hrůznému“ účelu tato mystická lokalita sloužila. Víte, že na Teplicku se nachází jedna z největších pevností doby bronzové v Čechách? My Vám ji díky našemu archeologickému výzkumu podrobně představíme a zodpovíme, co způsobilo pád tohoto nedobytného hradiště. Chcete vědět, jak vypadá keltský kalendář v praxi? Ukážeme Vám ho na příkladu hradiště Hrádku u Libochovan. Můžeme Vám představit nejen keltský kalendář, ale díky našemu archeologickému výzkumu i samotný účel této lokality, která disponuje nejvyššími valy v České republice!
K uspokojení Vaší zvídavosti nám brání už jen nedostatek financí na tisk již téměř hotových knih. Doufejte s námi, že je společně s třetím dotiskem publikace o Hrádku vydáme co nejdříve. 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty |  |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek