Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Program na březen a duben“

Pro návštěvníky

Program na březen a duben

VÝSTAVY

do 5. 5. / I. a II. výstavní místnost teplického zámku
GRANITON - umělecká a užitková keramika 1907–1928
Výstava keramiky Graniton ze soukromé sbírky Jiřího Hořavy představí reprezentativní průřez firemní produkcí keramiky firmy Rydl a Thon – Graniton. Na výstavě budou prezentovány nejen často publikované předměty z okruhu uměleckého sdružení Artěl, ale i běžné obchodní zboží určené pro střední vrstvy, které umožňovaly firmě Graniton ekonomické přežití. 

do 7. 4. / III. výstavní místnost teplického zámku
Cyril Kubeška - OBJEKTY A KRESBY

do 7. 4. / Jízdárna teplického zámku
VÝSTAVY PRACÍ ABSOLVENTŮ A STUDENTŮ II. STUPNĚ ZUŠ TEPLICE
Srdečně Vás zveme do světa plného barev a fantazie, na výstavu, kterou Vám připravili žáci a studenti ZUŠ Teplice. Přijďte se nechat okouzlit světem viděným očima mladých umělců.
Vernisáž výstavy studentů II. stupně se koná 26. 3. v 17:30.

12. 4. – 30. 4. / III. výstavní místnost teplického zámku
MEDAILONKY NEVIDOMÝCH A ZRAKOVĚ POSTIŽENÝCH
Výstava uměleckých fotografií Kateřiny Klabzubové přináší dvanáct snímků a životních příběhů lidí se zrakovým postižením z celého Ústeckého kraje. Výstava TyfoCentra Ústí nad Labem, o.p.s. ukazuje, že i lidé s postižením zraku jsou velmi inspirativní a mají silného a nezlomného ducha.
Vernisáž se koná ve čtvrtek 11. 4. v 17 hodin.

13. 4. - 1. 11. / malovaný sál teplického zámku
300 LET MOROVÉHO SLOUPU V TEPLICÍCH (1719-2019)
Výstavy k oslavě 300. výročí vztyčení jednoho z největších (přes 20 metrů) a nejkrásnějších děl vynikajícího světoznámého barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna, morového sloupu na Zámeckém náměstí v Teplicích. Jeden z nejvýznamnějších architektonických prvků města Teplice nechal zhotovit tehdejší majitel teplického zámku František Clary-Aldringenem jako poděkování, že se Teplicím vyhnula morová epidemie. Vystaven bude trojrozměrný model morového sloupu, originální grafiky a kresby, smlouva na jeho zhotovení a další vzácné exponáty.

DOPROVODNÉ AKCE

čtvrtek 11. 4. od 18 hodin / Společenská místnost teplického zámku
KAREL KRYL trochu jinak...
Pořad věnovaný 75. výročí narození legendárního českého písničkáře, v němž nejen na jeho pobyt v Teplicích zavzpomínají jeho tepličtí kamarádi, spisovatel Václav Dušek a zahradní architekt Friedrich „Božolé“ Taussig. Besedu připravil a moderuje Jiří Dušek.
Vstup zdarma

pátek 12. 4. ve 14 hodin / malovaný sál teplického zámku
300 LET MOROVÉHO SLOUPU V TEPLICÍCH (1719)
Slavnostní otevření výstavy k oslavě 300. výročí vztyčení morového sloupu v Teplicích se uskuteční v den, kdy byla 12. 4. 1719 podepsána smlouva o jeho zhotovení mezi majitelem teplického zámku Františkem Clary-Aldringenem a významným barokním sochařem Matyášem Bernardem Braunem. Morový sloup je poděkováním, že se Teplicím vyhnula morová epidemie. Vystaven bude trojrozměrný model morového sloupu, originální grafika a kresba, smlouva a jiné vzácné exponáty.

sobota 13. 4. od 14 do 17 hodin / společenská místnost teplického zámku
VELIKONOČNÍ DÍLNA PRO MALÉ I VELKÉ
Jste se svými dětmi srdečně zváni k výrobě drobných velikonočních dekorací. Součástí programu je setkání s živými kuřátky.
Vstupné 30,- Kč / osoba

EXPONÁT V EXPOZICI / expozice lázeňství na teplickém zámku

80 LET OD VYPÁLENÍ TEPLICKÉ SYNAGOGY (1882-1939)
Novým „exponátem“ v expozici lázeňství je vedle známého modelu synagogy postavený plakátovací válec, na kterém návštěvníci teplického zámku najdou podrobné informace o pohnuté osmdesátileté historii teplické synagogy. Autor textů Mgr. Radek Spála na válci prezentuje dostupné archiválie k záměru stavby, jehož hybným momentem se stalo založení Spolku pro výstavbu chrámu (Tempelbau Verein) v roce 1879. Dále seznamuje s „všedními“ desetiletími běžného fungování synagogy pro teplickou židovskou obec, podává přehled událostí v roce 1938 a okolností vypálení synagogy roku 1939 a zhodnocuje situaci před a v průběhu jejího bourání. Zmíněné texty jsou doplněny řadou zdařilých kopií dochovaných obrazových dokumentů, nákresů, plánů a fotografií.
Vstup do expozice lázeňství je možný v rámci běžných prohlídek zámku vždy v 11, 14 a 16 hodin, denně kromě pondělí.

EXPONÁT MĚSÍCE

březen / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Korunovační kodex

duben / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Velikonoční dekorace - skleněná dekorativní vejce

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek