Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Muzeum Teplice Výstavy a akce Pro návštěvníky → „Program na leden a únor“

Pro návštěvníky

Program na leden a únor

VÝSTAVY

do 26. 1. 2020 / III. výstavní místnost
Skleněné Vánoce v muzeu
Prodejní výstava vitráží, šperků a originálních dekorací manželů Kantových s vánoční i nevánoční tématikou, a obrazů Kristiny Folprechtové.

do 2. 2. 2020 / Jízdárna
Umění v nouzi!? Kunst in Not!?
Sekce pro výtvarné umění muzejní společnosti Teplice-Šanov1932-38/Sektion für bildenden Kunst Museumsgesellschaft Teplitz-Schönau 1932-38
Výstava je věnována pedagožce, výtvarné kritičce, kurátorce a jednatelce Sekce Emmě Meiselové (1885, Opava - 1941, Osvětim) a seznámí veřejnost s málo známou muzejní činností, která z Teplic učinila jedno z center výtvarného umění prvorepublikového Československa. Výstava vznikla ve spolupráci s Oblastní galerií Liberec a Sudetoněmeckým institutem v Mnichově a je volným pokračováním projektu Teplice za 1. republiky 1918-38. Kurátorka výstavy: PhDr. B. Chleborádová, odborná spolupráce: Mgr. A. Habánová, Ph.D.

do 21. 3. / I. a II. výstavní místnost
Svět kostiček® SEVA výstava
Po nedávných velmi úspěšných výstavách stavebnice LEGO zavítala do teplického zámku další herní výstava Svět kostiček®, tentokrát z české stavebnice SEVA. Velkým lákadlem je například detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly. Nebo dvoupohledová budova hasičárny, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Výstava nabízí také velkou dětskou hernu o pěti herních zónách s kostičkami Seva®, BLOK®, Mosaic Maxi, Combi Car a Disco.

8. 2. – 29. 3. / III. výstavní místnost
Kde pobýval Wagner * Domy a krajiny od Drážďan po Prahu / Wo Wagner weilte * Houser und Landschaften von Dresden bis Prag
Česko - německá putovní výstava o krajinách, jež ovlivnily tvorbu světoznámého hudebního skladatele Richarda Wagnera, který patřil k častým návštěvníkům teplických lázní. Ve svých oblíbených Teplicích a v jejich okolí například skládal mezi lety 1842 a 1843 operu Tannhäuser. Výstavu uspořádalo Muzeum Richarda Wagnera v Graupě. Pro školy nabízíme komentovanou prohlídku výstavy s pracovními listy (rezervace na fremlova@muzeum-teplice.cz). Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 7. 2. v 17 hodin.

DOPROVODNÉ AKCE

neděle 2. 2. v 17 hodin / Jízdárna
Komentovaná prohlídka výstavy „Umění v nouzi!? / Kunst in not!?
Poslední příležitost vychutnat exkluzivní výstavu přes 100 plastik, grafik a kreseb od pěti desítek regionálních umělců, ale i autorů spojených s celostátními kulturními dějinami. Výstava je věnována pedagožce, výtvarné kritičce, kurátorce a jednatelce Sekce pro výtvarné umění muzejní společnosti Teplice-Šanov 1932-38 Emmě Meisel (1885, Opava - 1941, Osvětim) a seznamuje s málo známou muzejní činností, která z Teplic učinila jedno z center výtvarného umění prvorepublikového Československa. Výstavou Vás provede její kurátorka PhDr. Bohuslava Chleborádová.
Vstup zdarma

čtvrtek 13. 2. v 18 hodin / Místnost pro návštěvníky
Co chutnalo našim předkům a jak se kdysi stolovalo?
Další z oblíbených přednášek PhDr. Jiřího Wolfa přiblíží gastronomii 17. a 18. století ve světle barokních rukopisů. Dozvíme se, co a jak se jedlo v Čechách, ale i v dalších zemích; z čeho se skládalo barokní menu v šlechtických i nejchudších rodinách a proč se tehdy říkalo „Pije jako Němec a cpe se jako Čech!“.
Vstup zdarma

pátek 21. 2. v 18 hodin / Místnost pro návštěvníky teplického zámku
PALACH NEBYL SÁM * Příběhy živých pochodní
Beseda se známým historikem PhDr. Petrem Blažkem, spoluautorem řady knih a filmů o Janu Palachovi. Pořad připravil a moderuje Jiří Dušek.
Vstup zdarma

čtvrtek 27. 2. v 17 hodin / Místnost pro návštěvníky
Křest knihy SKLO ZE MSTIŠOVA 1956-1964
Prezentace a prodej nové publikace MgA. Jitky Bažantové, kurátorka sbírek užitého umění Regionálního muzea v Teplicích, jež představuje historii a produkci sklárny ve Mstišově, která se proslavila v 60. letech 20. století výrobky z hutního skla, prezentovanými na mnoha tuzemských i světových výstavách. Kniha je určena pro odbornou i laickou veřejnost. Obsahuje množství fotografií výrobků, medailony návrhářů, soupis výrobní produkce i historii sklárny.
Vstup zdarma

EXPONÁT MĚSÍCE

leden / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Plastika Vladimíra Šmída (6. 1. 1930 - 9. 6. 1998), připomínka 90. výročí narození významného teplického sochaře

únor / foyer teplického zámku / vstup zdarma
Barokní lesní roh z mosazného plechu

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek