Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice O muzeu Muzejní pedagogika Programy pro školy - krátkodobé → „Morový sloup v Teplicích - edukační program a komiks“

Programy pro školy - krátkodobé

Morový sloup v Teplicích - edukační program a komiks
V loňském roce město Teplice oslavilo 300. výročí osazení morového sloupu na místním Zámeckém náměstí. Sloup Nejsvětější trojice v Teplicích patří mezi několik málo morových sloupů v České republice, jejichž autorem je význačný barokní sochař a řezbář Matyáš Bernard Braun (1684-1738). Sloup je pro svou výšku více než 20 metrů, mohutné architektonické jádro i bohatou sochařskou výzdobu jedinečným barokním dílem.
Teplické muzeum k výročí vytvořilo edukační program pro různé typy škol, který lze absolvovat i letos. Součástí programu je práce s pracovním listem a získání komiksu „Příběh morového sloupu v Teplicích“, který byl k výročí vydán s podporou statutárního města Teplice. Komiks zábavnou formou seznamuje čtenáře s krátkým úsekem regionální historie, jejími význačnými osobnostmi, okolnostmi vzniku tohoto uměleckého díla a jeho specifickou ikonografií. Autorkou libreta komiksu je muzejní pedagožka Mgr. Vendula Fremlová, Ph.D., ilustrace a grafické řešení dodaly studentky Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Johana Hnízdilová a Anastázie Rainischová.
Smyslem edukačního programu i komiksu je přiblížit toto jedinečné barokní dílo nejmladším generacím a upozornit na jeho význam v historii nejen města Teplice.

Komiks je pro absolventy edukačního programu k dispozici zdarma. Pro rezervaci programu kontaktujte muzejní pedagožku na e-mailu: klasterkova@muzeum-teplice.cz, cena edukačního programu je 20,- Kč za žáka, učitelský doprovod neplatí.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek