Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Expozice
otevřeny denně kromě pondělí
10-12 a 13-17 hodin
Prohlídky pouze s průvodcem každou celou hodinu.

Vstupné

  • plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Výstavy 
otevřeny denně kromě pondělí
úterý až pátek 12-17 hodin
sobota a neděle 10-12 a 13-17

Vstupné 

  • plné 30,- Kč / snížené 20,- Kč
  • děti do 6 let zdarma

Projekt EU

Projekt č. EEL-122-CZ-1

Postatou projektu finančně podpořeného Evropským společenstvím (ERDF-Evropský fond pro regionální rozvoj) bylo doplnění nové unikátní stálé expozice Regionálního muzea v Teplicích, p.o. o interaktivní prvky v českém a německém jazyce a popularizace kulturně-vzdělávací funkce expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích na obou stranách hranice.

Expozice je situována v přízemí tzv. románského křídla teplického zámku. Toto nejstarší křídlo zámku bylo součástí kláštera benediktinek založeného okolo roku 1160 českou královnou Juditou, která pocházela z Durynska. Expozice naznačuje provázanost českých a německých dějin a je jedinečnou ukázkou románské architektury nejen v Čechách.

Výsledkem projektu je vznik dvojjazyčného (českého a německého) audioprůvodce po expozici, německé skládačky o expozici, dvojjazyčných pracovních listů pro několik typů škol, dvojjazyčné výukové hry do již v expozici zabudovaných dotykových obrazovek a vzdělávací videoprezentace, která je, včetně německých titulků, promítána v expozici.

Projekt byl realizován v rámci Fondu malých projektů Cíl 3 / Ziel 3 (ČR - Sasko) v Euroregionu Elbe/Labe.

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek