Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17

30 / 20 Kč

Knihovna teplického muzea je až do odvolání UZAVŘENA! Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2010 Výstavy 2010 → „Tradice a možnosti“

Výstavy 2010

Tradice a možnosti

Výstava prezentuje výsledky 10. Mezinárodního sympozia v malbě na porcelán. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 25. 6. 2010 v 15:00 hod. v jízdárně teplického zámku.

Mezinárodní sympozium v malbě na porcelán probíhalo od 17. 6. – 25. 6. 2010 v Dubí u Teplic. Základem pro zušlechťování keramického tvaru je malba kobaltem pod glazurou - technika spjatá s výzdobou asijského i evropského porcelánu. Jako vždy bylo malířské sympozium rozděleno do dvou částí - povinné a volné. V povinné části měli všichni účastníci za úkol dle vlastních návrhů odekorovat ruční malbou tyto přežehnuté tvary:    

Čínská váza o výšce 44 cm

Dóza na barvy o výšce 34 cm

Talíř Bohemia mělký o průměru 28 cm

Domovní znamení ve tvaru kruhu o průměru 49 cm     

Pokud autor odevzdal stanovený rozsah sortimentu z povinné části, měl možnost si pro sebe namalovat obdobný rozsah výrobků ve stejném rozsahu.   Výstava výsledků 10. Mezinárodního sympozia v malbě na porcelán „Tradice a možnosti 2010“ v jízdárně teplického zámku je doplněna o výrobky z minulých sympózií – Váza o výšce 60 cm a porcelánový obraz složený ze šesti desek o rozměru 78,5 x 85,5 cm.   Mezinárodního sympozia v Dubí se na pozvání Českého porcelánu a.s. Dubí v letošním roce zúčastnilo 13 autorů. Akademičtí malíři, sochaři, grafici i keramici mají k dispozici dubské ateliéry Fakulty umění a designu, detašovaného pracoviště UJEP Ústí a samozřejmě pece i veškeré zázemí porcelánky.
 

Ředitel dubské porcelánky vysvětluje zvolený název sympozia Tradice a možnosti následovně: „Sympozia jsme nazvali Tradice a možnosti proto, že malba kobaltem pod glazuru, kterou využíváme při výrobě cibulového porcelánu, je starý, tradiční systém malby v Asii a společně s výtvarníky, kteří k nám na sympozia přijíždějí z celého světa hledáme nové možnosti, jak tuto technologii využívat“.    

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek