Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2010 Výstavy 2010 → „Rekonstrukce Úředního domu na Zámeckém náměstí “

Výstavy 2010

Rekonstrukce Úředního domu na Zámeckém náměstí

Výstava je prezentací projektu investičního záměru rekonstrukce a dostavby historického Úředního domu, znamého pod názvem Malá zámecká galerie, na Zámeckém náměstí. Autorem studie je architektonická kancelář MISE s.r.o. z Teplic, investorem italská firma PRAGA studio s.r.o. Výstava se koná v prostorách Zámeckého klubu teplického zámku (pod obřadní síní) v termínu 1. 7. - 8. 7. 2010. Otevírací doba: všední dny 14 - 17 hod., svátky 11 - 17 hod. 

Dům byl postaven v letech 1810 – 1811 na místě zbourané Bílinské brány v empírovém stylu. Jeho funkční využití prošlo řadou změn. Původní úřední dům (sídlo statku) bylo ve spodní části směrem do náměstí. Po II. svět. válce byl objekt využíván k bydlení a sídlila zde také Malá galerie KaSS a rovněž Uhelné sklady. Posledních cca 20 let je dům prázdný a chátrá. Záměrem investora je objekt rekonstruovat tak, aby byly zachovány ucelené části dokládající historický stavební vývoj domu. Funkční využití bude pro trvalé – residenční bydlení. Projekt klade důraz na využití moderních technologií. Počítá s využitím domotiky, fotočlánků a všech trendů v moderním stavebnictví.  

Autor projektu: Ing. arch. Petr Sedláček , Mise s.r.o.

Spoluautor: Dott. Arch. Giovanni Maria Facchini, Praga Studio s.r.o.

Majitel nemovitosti: Nord Real Estate s.r.o.

 

 

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek