Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „DAGMAR BOEHMOVÁ - OHLÉDNUTÍ“

Výstavy 2011

DAGMAR BOEHMOVÁ - OHLÉDNUTÍ

 

Výstavou Regionální muzeum v Teplicích připomene loňské životní jubileum teplické malířky a grafičky Dagmar Boehmové, nar. 2. 9. 1925, která je veřejnosti známá především svými lyrickými litografiemi. Osobité pojetí pointilismu i tlumená barevnost dala jejím figurativním grafickým a malířským dílům zvláštní tichou atmosféru, která se neztratila v žádném z oblíbených námětů. D. Boehmová je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze, ateliéru monumentální malby prof. Jakuba Obrovského, ve kterém získala základ ke klasické figurální tvorbě, a rovněž několika semestrů jevištního výtvarnictví na DAMU. Do Teplic přišla v roce 1953 a následující desetiletí se věnovala volné i veřejné tvorbě a v teplické sklárně také tvorbě propagační. Dílo D. Boehmové patří k teplické nedávné výtvarné historii, benefiční výstava však nepochybně osloví i výtvarnou současnost.

 

 

Přílohy:

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek