Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Otevírací doba a vstupné

EXPOZICE
Prohlídky s průvodcem celoročně každou celou hodinu

úterý - neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

50 / 30 Kč

VÝSTAVY

úterý - pátek 12 - 17 hodin
sobota a neděle 10 - 12 a 13 - 17 hodin

30 / 20 Kč

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v prostorách muzea dodržovat stanovená hygienická nařízení a návštěva je možná pouze se zakrytými ústy a nosem. Děkujeme za pochopení.

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „Království pletené krajky“

Výstavy 2011

Království pletené krajky

Výstava pletené krajky Hany Malé

Výstava představuje tradiční domácí ruční práci a současnou řemeslnou tvorbu Hany Malé z Duchcova, která se mnoho let zabývá ručním pletením krajkové bytové dekorace . Ačkoliv svého času šlo o velmi oblíbenou činnost, v dnešní době jde o práci ojedinělou a mizející. Na výstavě je prezentováno několik desítek vzorů krajkových deček, různých tvarů, velikostí a materiálů. Pletená krajka je doplněna dokumentací – brožurami o pletené krajce, vzorníky, jehlicemi a přízemi a dokumentací technologickýchj postupů. Výstava je jedním z výstupů programu na podporu a podchycení tradiční lidové kultury.

 

Kurátorky výstavy: Bc. Kateřina Suchá, Bc. Markéta Kašparová

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

Mapa stránek | Kontakty | Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek