Regionální muzeum v Teplicích, p.o.

DeutschDeutsch EnglishEnglish ČeskyČesky

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Profil v síti Facebook

Nacházíte se na starých webových stránkách. Teplické muzeum má nové webové stránky. ODKAZ ZDE

Muzeum Teplice Archiv 2011 Výstavy 2011 → „ANNIKA PŘEŽILA - ghetto očima dítěte“

Výstavy 2011

fotografie

fotografie

fotografie Annika Tetzner

fotografie

DOPROVODNÝ POŘAD K VÝSTAVĚ

Ve středu 12. října se v 17:30 ve výstavních místnostech teplického zámku konal pořad s návzem UZAVŘENÝ KRUH SE OTEVŘEL - vzpomínky teplického rodáka pana Františka Lederera na prožitý holocaust. Akce vznikla ve spolupráci Regionálního muzea v Teplicích a Židovské obce Teplice.

Fotografie z akce

 

ANNIKA PŘEŽILA - obrazy ghetta očima dítěte

Výstava originálních obrazů slavné izraelské umělkyně Anniky Tetzner, která jako jediná z početné rodiny pocházející z Teplic přežila válečnou internaci v terezínském ghettu. Své obrazy převážně s tematikou holocaustu vystavuje po celém světě. Letos autorce vydalo nakladatelství Portál knihu Červená stuha (Terezínské ghetto očima dítěte), jejíž představení bude součástí vernisáže výstavy. Výstava se koná pod záštitou Židovské obce Teplice.
 

Fotografie z vernisáže výstavy

 

Na výstavě lze zakoupit knihu Anniky Tetzner s názvem ČERVENÁ STUHA Terezínské ghetto očima dítěte

Červená stuha je soubor tří povídek, v nichž autorka zprostředkovává vlastní zkušenost malého dítěte v terezínském ghettu. Příběhy viděné dětskýma očima a vyprávěné dětským jazykem jsou určeny především malým čtenářům, ale působivý text osloví i dospělé. Povídky jsou doslova postaveny na obrazech – ze slov i výtvarných. Vedle obrazů hladu, strachu, smutku tu stojí zážitky blízkosti, radosti a malých vítězství. Cena 200, - Kč.

Více informací na www.portal.cz

 

Regionální muzeum v Teplicích
Příspěvková organizace Ústeckého kraje specializující se na archeologii, historii a přírodu severozápadních Čech. Značnou pozornost věnuje dokumentaci sklářství, keramiky, cínařství a lázeňství a správě vzácných knižních sbírek.

 |  Upozorňujeme návštěvníky, že prostory teplického muzea jsou monitorovány kamerovým systémem a veškeré akce digitálně dokumentovány.

TM design Grafika Clickmedia Webdesign Vytvoření webových stránek